Οι Αμφικτύονες Λαμίας επιβλήθηκαν του ΑΟ Πολιτείας - greekhandball.com

Οι Αμφικτύονες Λαμίας επιβλήθηκαν του ΑΟ Πολιτείας

Σε εξ αναβολής αναμέτρηση, που έλαβε χώρα χθες (03/02) το βράδυ, για την 7η αγωνιστική της Β' Εθνικής (1ος όμιλος-Α' υποόμιλος), οι Αμφικτύονες Λαμίας επικράτησαν εκτός έδρας με 20-21 του ΑΟ Πολιτείας.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με σκορ 6-6. Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι διατηρούσαν ελαφρύ προβάδισμα, στο 55ο λεπτό προηγούνταν με 14-19, όμως ο ΑΟ Πολιτείας πίεσε, πλησίασε στο σκορ, αλλά τελικά δεν κατάφερε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα.

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ - ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ 20-21

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 3-2, 3-3, 4-4, 6-5, 6-6 (ημίχρονο), 8-10, 11-11, 11-14, 13-15, 14-19, 20-21

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ: Θεοδώρου, Τηνιακός 1, Ρουμελιώτης, Στεφανίτσης-Παπαγεωργίου 4, Μουρελάτος 6, Ζέρβας, Κατρής 4, Δουνάκης 2, Κωνσταντέλλος 2, Τερλεμές 1, Ξηρός, Βασιλείου

ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ: Παπαδούκας, Παπαγεωργίου, Ρούσσος 2, Βλάχος, Μηνιώτης 7, Σιάππας 2, Λαμπράκης 1, Γκουρλιάς 2, Λώρας, Πουγκακιώτης, Μακρής, Παπουτσής, Νταφλούκας 5, Αργυρόπουλος, Γεωργαντάς, Μαντζώρος 2

Διαιτητές: Καρυδάκης-Γιακαλής, Δίλεπτα: 4-9 (Αποβολές: Σιάππας, 46:55, τρίτη δίλεπτη / Μαντζώρος, 53:48, τρίτη δίλεπτη / Λώρας, 58:54, απευθείας κόκκινη για «προσβλητική συμπεριφορά απευθυνόμενη σε αντίπαλους παίκτες [χειρονομία]. Το δελτίο του αθλητή κρατήθηκε»), Πέναλτι: 4/7-2/2