Νίκη στην Δράμα για τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας - greekhandball.com

Νίκη στην Δράμα για τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας

Την δεύτερη νίκη του επί της Δράμας και την τρίτη του στα πλέι οφ της Handball Premier πέτυχε ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας, που επικράτησε με 26-28, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Β' φάσης του Πρωταθλήματος.

Οι Κυανόλευκοι ανέλαβαν τα ηνία μετά από το πρώτο πεντάλεπτο, η Δράμα ισοφάρισε σε 10-10 στο 25ο λεπτό, όμως ο Ιωνικός προηγούνταν στο ημίχρονο με 10-15. Στο δεύτερο μέρος, η αθηναϊκή ομάδα διατηρούσε το προβάδισμα, στο 55ο λεπτό ισοφαρίστηκε (25-25), αλλά τελικά κατάφερε να κατακτήσει τους δύο βαθμούς.

ΔΡΑΜΑ - ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ 26-28

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 4-6, 6-8, 8-10, 10-10, 10-15 (ημίχρονο), 12-18, 14-19, 17-20, 21-23, 25-25, 26-28

ΔΡΑΜΑ: Τοζακίδης, Παπάζογλου, Μπουγκαρίνοβιτς 2, Νίκολιτς 5, Χαϊτίδης 1, Κοβογλανίδης 1, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 1, Τορνικίδης 2, Τόσκας 5, Τουνγκελίδης, Καλαϊτζίδης, Καβάζης, Παπαδόπουλος 5, Κρανιώτης, Σίνα 4

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ: Αϊβαλιώτης 1, Αργυράκης, Παπαδόπουλος, Ζαχάρης, Μπραουδάκης, Συγγάρης, Βασιλείου 1, Χαντέλης 4, Σιάτρας, Μπούτος 4, Καραμασιώτης 1, Μαντζόπουλος 3, Χελιώτης, Λιόλιος 6, Μπαλάσκας 1, Λόλας 7

Διαιτητές: Κινατζίδης - Φωτακίδης, Δίλεπτα: 10-10 (Κόκκινες: Μπουγκαρίνοβιτς, 36:16, τρία δίλεπτα / Τουνγκελίδης, 53:31, για επικίνδυνο παιχνίδι), Πέναλτι: 4/5 - 8/9