«Διπλό» του Αθηναϊκού στα Γιαννιτσά - greekhandball.com

«Διπλό» του Αθηναϊκού στα Γιαννιτσά

Ο Αθηναϊκός πέτυχε εκτός έδρας νίκη με 18-29 επί του Μ. Αλέξανδρου Γιαννιτσών, σε ματς για την 8η αγωνιστική των πλέι άουτ της Α1 Γυναικών.

Η φιλοξενούμενη ομάδα άρχισε να αποκτά ασφαλή διαφορά μετά από το 20ο λεπτό και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 7-12. Στο δεύτερο μισάωρο, ο Αθηναϊκός διατήρησε τα ηνία, δεν απειλήθηκε ουσιαστικά και επιβλήθηκε των αντιπάλων του.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ-ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 18-29

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-4, 4-5, 5-7, 6-11, 7-12 (ημίχρονο), 9-16, 12-18, 12-20, 12-23, 15-26, 18-29

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Πυριτίδου, Πατσάνη 3, Καλφοπούλου, Παπαδοπούλου 1, Πλιόγκα 5, Ιωαννίδου, Μαντζίρη, Πέγιου, Αναστασίου 3, Χειμώνα, Τομίδου 6, Αϊβαζίδου, Παντζαρτζή

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Κοτζαμπουικίδου, Μακρόγλου 1, Σιαρβαρλή, Καββαδία, Βέτκοβα 10, Καμπόιμ, Κραουνάκη, Κούρου 1, Στρούζου 4, Γκλομπάρεβιτς 8, Βαρούχα, Νούσια 5, Παπαδημοπούλου, Δημοπούλου

Διαιτητές: Βαγγελτζίκης-Τορνικίδης, Δίλεπτα: 9-3 (Κόκκινη: Αναστασίου, 57:57, τρία δίλεπτα), Πέναλτι: 1/4 - 2/6