Η Πυλαία έβαλε σε μπελάδες τον Διομήδη... - greekhandball.com

Η Πυλαία έβαλε σε μπελάδες τον Διομήδη...

Με την θαυμάσια εμφάνιση της απέναντι στην ΑΕΚ, η Πυλαία είχε '' προειδοποιήσει '' και να που '' χτύπησε '' αυτή την φορά στο ματς με τον Διομήδη Αργους στη Μίκρα, επικρατώντας με 29-25.
Η Πυλαία σημείωσε την πρώτη νίκη της στη διαδικασία των πλέϊ οφ του πρωταθλήματος της  Handball Premier ( όπου ήταν έως τώρα δίχως βαθμό....) ενώ αυτή η ήττα ενδεχομένως να βάλει σε περιπέτειες τον Διομήδη αναφορικά με την ευρωπαϊκή προοπτική του.
Ο Γ.Ελευθεριάδης ήταν ο πρώτος σκόρερ της Πυλαίας με 9 γκολ στο ενεργητικό του ενώ ο Διομήδης πήρε 11 τέρματα από τον Μάνθο.
Στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 17-13 ενώ και στο 40΄ ήταν μπροστά με 20-16.
Ο Διομήδης μείωσε σε 22-21 στο 50΄, ωστόσο, οι Θεσσαλονικείς κατάφεραν να επικρατήσουν, μεγαλώνοντας μάλιστα την υπέρ τους διαφορά καθώς την έφθασαν στα 4 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-5, 6-8, 10-10, 12-12, 17-13 ( ημίχρονο ), 18-15, 20-16, 20-18, 22-21, 25-23,29-25.

Διαιτητές : Πατιός-Τσιάνας

ΠΥΛΑΙΑ (Ανανιάδης): Μπαμπατζανίδης, Ζαφείρης , Αντωνιάδης 2, Μέτσης 2, Γ. Ελευθεριάδης 9, Τσαμεσίδης 2, Γιαννακίδης, Κουκμίσης 3, Τριανταφυλλίδης 4,  Μπάτζιος 2, Αλεξανδρίδης 4, Παπαγεωργίου 1, Χ. Ελευθεριάδης, Αλατσατιάνος, Γιαννακόπουλος, Παπαδόπουλος .

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Βασιλόπουλος): Τζίμπουλας 8, Ορφανός, Γ.Μούγιτς 2, Μάλλιος 3, Τερλέτσκι, Λατσάκου ,  Μπακ ,  Μάνθος 11, Τσερνικάου, Μανασάκης, Ολιβέιρα, Τ.Μούγιτς, Σιατερλής 1.