Λεωνίδας νικηφόρος ( και ) στην Πάτρα - greekhandball.com

Λεωνίδας νικηφόρος ( και ) στην Πάτρα

Καλύτερος ο Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων νίκησε στην Πάτρα την αξιόμαχη και αγωνιστική έως το τέλος Ακαδημία των Σπορ με 24-15 σε αναμέτρηση για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Γυναικών.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, ωστόσο, στην επανάληψη οι φιλοξενούμενες εδραίωσαν την υπεροχή τους και πήραν τους βαθμούς της νίκης διευρύνοντας την διαφορά που ήδη είχαν αποκτήσει.

Έγινε ένας πολύ ωραίος αγώνας, τον οποίο  ευχαριστήθηκαν τόσο οι αθλήτριες των δύο ομάδων όσο και ο κόσμος που τον παρακολούθησε.

Η ομάδα του Λεωνίδα αφιέρωσε την νίκη στον εξ ανάγκης απόντα προπονητή της, Στράτο Κοτελίδα.

Τα πεντάλεπτα : 1-3, 3-5, 4-6, 7-9, 7-10, 8-11 ( ημίχρονο ) 9-15, 11-18, 12-19, 12-21, 14-22, 15-24.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ ΠΑΤΡΑΣ : Παλαιολόγου, Παπαγιαννοπούλου 3, Αβράμη, Στεμιτσιώτη 1, Φαρμάκη 1, Λαζανά, Αναστασοπούλου, Κωτσοπούλου, Αποστολοπούλου, Στελλάτου, Φώση 4, Ξηνταροπούλου 6.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ : Α.Παράσχη, Μ.Παράσχη 2, Δημακέα 3, Χρυσοσπάθη, Ζεϊνάτι 2, Φαντάγμα , Χατζηαργυρού 8, Πλώτα, Σαμοθράκη 1, Κοσιφίδου 5, Μπαράκου, Τσιαμάνη, Γιαννακούρα 3, Μεγαρίτη.