Μεγάλο «διπλό» του Διομήδη Άργους στην Δράμα - greekhandball.com

Μεγάλο «διπλό» του Διομήδη Άργους στην Δράμα

Πολύ σημαντικό «διπλό» στην προσπάθειά του για έξοδο στην Ευρώπη πήρε ο Διομήδης Άργους, που επικράτησε με 23-33 της Δράμας, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Handball Premier.

Οι «Λύκοι» εξασφάλισαν προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων (8-12) στο 25ο λεπτό, ενώ μέχρι τότε το ματς πήγαινε γκολ γκολ. Το ημίχρονο έληξε με σκορ 11-14.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι διηύρηναν την διαφορά, μετά από το 35ο λεπτό και κατέκτησαν δύο πολύτιμους βαθμούς (πλέον έχουν 8 πόντους), χάρη στους οποίους αναρριχήθηκαν στην 4η θέση, στην οποία βρίσκεται επίσης με 8 πόντους ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας, που αναμετριέται το απόγευμα στην Έδεσσα με αντίπαλο τον Αερωπό (5η θέση, 7 πόντοι).

ΔΡΑΜΑ - ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 23-33

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 2-3, 4-5, 7-8, 8-12, 11-14 (ημίχρονο), 13-16, 14-19, 18-24, 20-28, 23-29, 23-33

ΔΡΑΜΑ: Τοζακίδης, Παπάζογλου, Μπουγκαρίνοβιτς 4, Νίκολιτς 4, Χαϊτίδης 2, Κοβογλανίδης, Τορνικίδης 1, Τόσκας 2, Τουνγκελίδης 1, Καλαϊτζίδης, Καβάζης 1, Δεμερτζίδης, Παπαδόπουλος 4, Κρανιώτης, Σίνα 4, Πολύδωρος

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Τζίμπουλας 7, Αναγνωστόπουλος, Μούγιτς, Μάλλιος 12, Τερλέτσκι, Λαστσάκοφ 6, Κωστούλας, Μπακ 1, Μπεντζιλαλί 1, Μάνθος 5, Τσερνικάου, Μανασάκης, Ολιβέιρα 1

Διαιτητες: Μπέτμαν - Τζαφερόπουλος, Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 1/2-0/2