«Διπλό» της Δόξας Βύρωνος επί του Πολυνίκη Ναυπλίου - greekhandball.com

«Διπλό» της Δόξας Βύρωνος επί του Πολυνίκη Ναυπλίου

Η Δόξα Βύρωνος επικράτησε εκτός έδρας με 15-29 του Πολυνίκη Ναυπλίου σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 6η αγωνιστική της Α2 Γυναικών (1ος όμιλος-Α' υποόμιλος).

Η φιλοξενούμενη ομάδα απέκτησε ασφαλή διαφορά στο σκορ ήδη από τα πρώτα λεπτά και στο ημίχρονο προηγούνταν με 5-14. Στην επανάληψη, η Δόξα Βύρωνος δεν κινδύνευσε, διηύρυνε το προβάδισμά της και έφτασε εύκολα στη νίκη.

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 15-29

Τα πεντάλεπτα: 0-4, 1-7, 2-9, 3-13, 3-14, 5-14 (ημίχρονο), 6-16, 6-20, 7-23, 10-25, 11-27, 15-29

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ: Βορριά 1, Ψαρρού Ευ., Ψαρρού Ελ., Τζάγια 7, Γκοράρι, Μαυρογιάννη  4, Γέντσεβα, Θεοδωροπούλου, Καραμαούνα 1, Γογώνα, Σταθοπούλου, Λουμπαρδιά 2, Ζωγογιάννη

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ: Κάζη, Ξανθοπούλου 2, Ακάλεστου, Ντιβέρη 1, Ζήση 6, Μαυρομάτη 1, Βασίλα 7, Κατσίπη 2, Μυλωνά 1, Ηλιάδου 3, Παπαναστασίου, Τσιλιμπάρη 5, Αλούρδα, Ιγιάγκμπορ 1

Διαιτητές: Μπράμου-Ψύλλος, Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 6/7-2/5