Ισοπαλία στο Λουτράκι μεταξύ Ποσειδώνα και Αθηναϊκού - greekhandball.com

Ισοπαλία στο Λουτράκι μεταξύ Ποσειδώνα και Αθηναϊκού

Ισόπαλοι (25-25) αναδείχθηκαν Ποσειδών Λουτρακίου και Αθηναϊκός, σε ματς που έλαβε χώρα στο Λουτράκι, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής (1ος όμιλος, πλέι άουτ) της Β' φάσης της Α2 Ανδρών.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στα πρώτα λεπτά, όμως στο 15ο λεπτό και έως το τέλος του πρώτου μισαώρου ο Αθηναϊκός ήταν εκείνος που διατηρούσε τα ηνία. Το ημίχρονο έληξε 12-15 υπέρ του. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι βρίσκονταν σε θέση οδηγού μέχρι λίγο πριν από το φινάλε. Ωστόσο, στα τελευταία λεπτά ο Ποσειδώνας κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα και έτσι οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 25-25

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-4, 5-6, 8-9, 10-12, 12-15 (ημίχρονο), 15-16, 16-19, 19-21, 21-23, 23-24, 25-25

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Μπαλασινός Σ., Αικατερίνης 3, Φίλης Δ., Γκίκας 1, Τυφτικίδης 3, Καραβάς, Μπαλασινός Α., Χατζηγιάννης, Χατούπης, Χατζηκωνσταντίνου 4, Κάπης 1, Παλαιολόγος 2, Βασιλειάδης 9, Πολυχρονάτος, Ρουμελιώτης 2

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Παντελάκης, Πέρρος 4, Σταυρινόπουλος, Τσικριτέας, Κραουνάκης, Γιαννέτος 2, Ντριβάλας, Κατσίκης 3, Ορφανόπουλος 2, Οικονομίδης, Μπεκιάρης 3, Φάμπατς 10, Λογοθέτης 1, Σακάλογλου, Σομπιρακούλ

Διαιτητές: Μερτινιάν-Φωκίτης, Δίλεπτα: 6-1, Πέναλτι: 2/3-2/3