Οι Αμφικτύονες νίκησαν τον '' εξόριστο '' Δία - greekhandball.com

Οι Αμφικτύονες νίκησαν τον '' εξόριστο '' Δία

Στη Νέα Ιωνία υποχρεώθηκε να φιλοξενήσει ο Δίας Μοσχάτου Ταύρου τους Αμφικτύονες Λαμίας σε αναμέτρηση για το πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής Κατηγορίας.

Οι Αμφικτύονες προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 15-12, '' έχτισαν '' διαφορά 5 έως 8 τερμάτων στην επανάληψη και εντέλει επικράτησαν με 34-28 με το επιμέρους σκορ στην επανάληψη να είναι '' χορταστικό '', καθώς σημείωσαν 16 γκολ οι γηπεδούχοι και 19 οι φιλοξενούμενοι.

Πρώτοι σκόρερς στο ματς ο Παγωνίδης του Δία με 8 γκολ και ο Μαντζώρος των Αμφικτυόνων με 8 επίσης.

Τα πεντάλεπτα :  1-0, 2-1, 4-6, 8-10, 8-12, 12-15 ( ημίχρονο ), 14-19, 17-22, 20-26, 23-29, 25-33, 28-34.

Διαιτητές : Κ.Γερουλάνος-Α.Γερουλάνος .

ΔΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ :Κουρής, Φυτόπουλος 1, Σκαβάρας 3, Σ.Χαραλαμπίδης 6, Χ.Χαραλαμπίδης, Συρανίδης 1, Καραγεώργης, Ξενάκης, Κολοκυθάς, Αποστολόπουλος 3, Βιδάκης 5, Παγωνίδης 8, Πούλιος 1.

ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ :  Παπαδούκας, Παπαγεωργίου 1, Βλάχος, Μηνιώτης 6, Σιάππας, Λαμπράκης 3, Καραγάτσιος, Λώρας 6, Μακρής, Παπουτσής 4, Νταφλούκας 2, Αργυρόπουλος, Γεωργαντάς 4, Μαντζώρος 8.