Κρητικό διπλό στο Μοσχάτο - greekhandball.com

Κρητικό διπλό στο Μοσχάτο

Ο Ιδομενέας Γαλατά Χανίων ήταν φανερά καλύτερος στο πρώτο μέρος και εξασφάλισε την νίκη σε βάρος του γηπεδούχου Δία στο Μοσχάτο, με 29-23, παρά την αντίδραση του αντιπάλου του στην επανάληψη.

Ο Δίας αυτή την φορά έχασε από ένα βασιλιά...

Οι Κρητικοί προχώρησαν με επιτυχία στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής, με πρωταγωνιστές στο σκοράρισμα για ακόμα μία φορά, τους Φαλτσέτα-Παπαϊωάννου, οι οποίοι σημείωσαν 16 τέρματα.

Τα πεντάλεπτα : 1-3, 2-7, 4-11, 6-12, 8-15, 9-17 ( ημίχρονο ), 12-17, 15-19, 18-21, 20-25, 21-27, 23-29.

Διαιτητές : Ψύλλος-Βήτας.

ΔΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ :  Κουρής, Δέλιας 1, Χήνος 5, Σ.Χαραλαμπίδης 3, Παγωνίδης 6, Χ.Χαραλαμπίδης, Κωνσταντινίδης, Σκαβάρας 4, Φυτόπουλος, Πολύζος, Ξενάκης, Κολοκυθάς, Αποστολόπουλος 4, Μαυρομμάτης , Πούλιος, Πριμηκύριος.

ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ ΓΑΛΑΤΑ :  Παντελάκης, Παπαδάκης 1, Καμαριανάκης, Σκαλιδάκης, Καμινάκης, Χουτόπουλος 6, Παπαϊωάννου 9, Φαλτσέτας 7, Ξεκουκουλωτάκης 3, Καλατζάκης, Κωστόπουλος, Βερυβάκης, Κίσκηρας, Σπυρλιδάκης 2.