Ανατροπή και νίκη για τον Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων - greekhandball.com

Ανατροπή και νίκη για τον Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων

Αν και βρέθηκε να χάνει με 6-0 στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, ο Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων επικράτησε εκτός έδρας με 20-28 του Ποσειδώνα Λουτρακίου, στο πλαίσιο της 10ης και τελευταίας αγωνιστικής της Α2 Ανδρών (Α' φάση, 1ος όμιλος-Α' υποόμιλος).

Καθ' όλη την διάρκεια του πρώτου μέρους, οι γηπεδούχοι βρίσκονταν μπροστά στο σκορ και στο ημίχρονο προηγούνταν με 14-11. Στην επανάληψη, ο Λεωνίδας κατάφερε να «γυρίσει» το ματς στο 45ο λεπτό και έως το φινάλε είχε το προβάδισμα, κατακτώντας τελικά την νίκη.

Έτσι, ο Λεωνίδας οδηγείται στα πλέι οφ και ο Ποσειδώνας στα πλέι άουτ.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ - ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 20-28

Τα πεντάλεπτα: 4-0, 5-0, 7-3, 10-6, 11-8, 14-11 (ημίχρονο), 16-13, 17-16, 18-19, 18-21, 19-25, 20-28

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Μπαλασινός Σ., Αικατερίνης 6, Φίλης Δ., Γκίκας 2, Τυφτικίδης 3, Μπαλασινός Α., Δημητρόπουλος, Χαραλαμπάκης, Παντελέων, Χατούπης, Χατζηκωνσταντίνου 4, Κάπης, Φίλης Κ.-Α., Παλαιολόγος, Ρουμελιώτης 5

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Κουσκουλιανός 1, Μάγκος 1, Αμανατίδης 6, Μουλιάτος 1, Βούλγαρης 1, Σοφικίτης, Αργυριάδης 1, Καμπουράκης 7, Θάνος 2, Ζωγραφίδης, Βάρσος 1, Μακρυγιάννης 2, Λιάπης 1, Οικονόμου, Μπίλος 3, Σαραντωνάκης 1

Διαιτητές: Τόλιος-Φωκίτης, Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 0/1-2/3