Πέρασε και από την Δράμα ο ΠΑΟΚ - greekhandball.com

Πέρασε και από την Δράμα ο ΠΑΟΚ

Το απόλυτο των νικών (με εξαίρεση τα δύο ρεπό του, την 2η και την 9η αγωνιστική) έχει ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε στην Δράμα της ομώνυμης ομάδας με 23-20, σε παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα (08/12) -λόγω των ευρωπαϊκών υποχρεώσεων των Δραμινών, που ήταν εμφανώς καταβεβλημένοι από το μακρινό ταξίδι στην Ρωσία-, για την 10η στροφή της Handball Premier (2ος όμιλος).

Η Δράμα προηγούνταν στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα, όμως ο Δικέφαλος του Βορρά ισορρόπησε και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 9-9. Στην επανάληψη, το ματς άρχισε να... γέρνει υπέρ των φιλοξενούμενων από το 40ο λεπτό και μετά. Η ομάδα του Πάνου Γούσιου πήρε ξεκάθαρο προβάδισμα πέντε τερμάτων. Η Δράμα, που δεν είχε σε καλή 'μέρα αθλητές της και για την οποία ο Νίκολιτς, από τον οποίο το σύνολο περιμένει πολλά περισσότερα, ήταν για ακόμα μία φορά κατώτερος των περιστάσεων, μείωσε, αλλά οι Θεσσαλονικείς διατήρησαν τα ηνία και επικράτησαν.

ΔΡΑΜΑ - ΠΑΟΚ 20-23

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-3, 6-5, 7-6, 8-8, 9-9 (ημίχρονο), 12-11, 14-14, 14-17, 15-20, 16-21, 20-23

ΔΡΑΜΑ: Τοζακίδης, Παπάζογλου, Καφαντάρης, Μπουγκαρίνοβιτς 4, Νίκολιτς 2, Χαϊτίδης 1, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου 1, Πολύδωρος, Τορνικίδης, Τόσκας 4, Καβάζης, Λαζαρίδης, Δεμερτζίδης, Παπαδόπουλος 4, Σίνα 4

ΠΑΟΚ: Γκιγκόφ, Τσαμουρίδης 2, Παπάζογλου 3, Νικολαΐδης 4, Μέντουριτς 3, Αποστόλου, Μπάρμπας, Σεϊρεκίδης 5, Μανωλούδης 2, Καβουσανάκης 1, Τριανταφυλλίδης, Γιορανίδης, Στογιάνοβιτς 1, Μισαηλίδης 2, Βελισσαρίου, Δεληζάνος

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος - Τσιάνας, Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 2/3-4/4