Αλλαγή ρόλων με Λούρη-Νικόλοβα, αυτή την φορά κέρδισε η Κυριακή, με τον Αρη... - greekhandball.com

Αλλαγή ρόλων με Λούρη-Νικόλοβα, αυτή την φορά κέρδισε η Κυριακή, με τον Αρη...

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Γυναικών, για τον Αρη Θεσσαλονίκης, που πήρε νίκη στην Αλεξανδρούπολη απέναντι στον Βορέα με 34-30.

Στο ημίχρονο, ο Αρης προηγήθηκε με 18-11 ενώ οδηγούσε διαρκώς το σκορ και παρά την αντίδραση του Βορέα στα τελευταία λεπτά, κατέκτησε τους δύο πόντους.

Η Λούρη ήταν αυτή την φορά εξαιρετική και με ρεκόρ σεζόν, τα 14 γκολ που πέτυχε, αποδείχθηκε ηγετική φυσιογνωμία για τον Αρη.

Αυτή την φορά, αντιστράφηκαν οι ρόλοι, καθώς στην ισοπαλία του πρώτου γύρου στη Θεσσαλονίκη ( στις 14 Νοεμβρίου ), η Λούρη είχε αρκεσθεί στα 9 γκολ και η Νικόλοβα του Βορέα, με 12 τέρματα, είχε βοηθήσει καθοριστικά την ομάδα της ενώ στο ματς της Αλεξανδρούπολης περιορίσθηκε αυτή την φορά, εκείνη στα 9 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 4-3, 4-8, 5-10, 8-13, 11-18 (ημίχρονο ),14-21,17-25, 20-27, 22-31, 25-32, 30-34.

Διαιτητές : Ουζούνης-Μπαλάκος.

ΒΟΡΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ : Παντίδου, Σιδηροπούλου, Πατλάνα, Βαφειάδου , Μητρουλάνη, Ε.Παπαδοπούλου 2, Καμπασιώρη 6, Αραπίδου, Λαμπίδη 5, Νικόλοβα 9, Σεϊτλάρι 7, Χ.Παπαδοπούλου 1, Σαράτση, Βαρσάμη.

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ : Ευμορφίδου 2, Πνευματικού 2, Ντόγκα 2, Ρετσέπη, Τσολάκου, Ντέκου, Παραστατίδου 4, Λούρη 14, Γραμματικού, Παπαγεωργίου 4, Κατσούλη 6