«Διπλό» του Αερωπού Έδεσσας στην Κέρκυρα - greekhandball.com

«Διπλό» του Αερωπού Έδεσσας στην Κέρκυρα

Μεγάλο «διπλό» πήρε στην Κέρκυρα ο Αερωπός Έδεσσας, που επικράτησε με 22-28 επί του Φαίακα, σε ματς για την 11η αγωνιστική της Handball Premier (2ος όμιλος) και πέτυχε την τρίτη διαδοχική του νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, το πρώτο ημίχρονο της οποίας έληξε 9-12. Οι Φαίακες πλησίασαν στα δύο τέρματα (14-16) στο 40ο λεπτό, όμως ο Αερωπός ήταν αποτελεσματικότερος σε άμυνα και επίθεση και κατάφερε να κατακτήσει το επιθυμητό αποτέλεσμα, παρά το γεγονός ότι ο αθλητής των νησιωτών, Τσίλης σημείωσε 12 τέρματα και αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ του παιχνιδιού.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 22-28

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-3, 3-7, 5-10, 8-11, 9-12 (ημίχρονο), 12-15, 14-16, 15-19, 17-22, 21-25, 22-28

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Ελ Χαραγκάουι, Τσίλης 12, Τζούλοβιτς 2, Κουλούρης, Δημητρέλος, Κόντης, Κοσκινάς, Κυπριώτης, Δελλής 3, Τσιλιμπάρης, Καράνοβιτς 1, Ζέρβας, Γεωργαλής, Μάνιτς 4, Προβατάς, Νάστος

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ: Αθανασίου, Τσέλιος 5, Μήγγας 1, Γάτσης, Κράλλης 4, Μπούτκαρης 1, Βέρεμτσουκ, Μαρίνος, Πετρίτσκο, Τοκάρεφ 3, Μποτσκάρεφ 3, Κυριακού 7, Γιαννούσης, Γερμάσεβιτς 4, Κρίβιτς

Διαιτητές: Γράψας - Κυριακού, Δίλεπτα: 1-1, Πέναλτι: 2/3-1/2