Πήρε το ντέρμπι κόντρα στην Νέα Ιωνία ο Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - greekhandball.com

Πήρε το ντέρμπι κόντρα στην Νέα Ιωνία ο Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Στις νίκες επέστρεψε ο Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων, ο οποίος επικράτησε εντός έδρας της Νέας Ιωνίας με 26-14, στο ντέρμπι για την 7η αγωνιστική της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Α' υποόμιλος). Πλέον, ο Λεωνίδας, που διατηρήθηκε στην κορυφή (σ.σ. πριν από το ματς η Νέα Ιωνία ήταν 2η με 8 βαθμούς), έχει 12 πόντους.

Τα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα ήταν ισορροπημένα, όμως στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού και στο ημίχρονο προηγούνταν με 11-6. Στην επανάληψη, όλα κύλησαν πολύ πιο εύκολα για τον Λεωνίδα, που πέτυχε την έκτη του νίκη.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 26-14

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 2-2, 3-4, 5-5, 8-5, 11-6 (ημίχρονο), 14-7, 17-8, 19-9, 20-10, 22-12, 26-14

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Κουσκουλιάνος 1, Μάγκος 1, Αμανατίδης 5, Τσαγκουλής 4, Τσέλος 3, Καραμαγκέλας 3, Σοφικίτης, Καμπουράκης 1, Θάνος 1, Ξυκαλίδης, Ζωγραφίδης 1, Αργυριάδης, Βαμβακούσης, Οικονόμου, Μπίλος 5, Γαγαντωνάκης 1

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Πανόπουλος, Γκλαβόπουλος, Κούτσης 3, Τσακουλής 2, Δανέζης 4, Στιφάνι, Μπίλος, Αντωνόπουλος 1, Μπένιας, Ιατρίδης 1, Γκουλής Ε. 2, Κυριαζόγλου 1, Οικονόμου, Σημισακάκης, Γκουλής Α.

Διαιτητές: Παπαματθαίου-Χρηστίδη, Δίλεπτα: 6-2, Πέναλτι: 2/4-2/4