Mατσάρα στην Κοζάνη και νικητής ο ΑΟ Ιωαννίνων - greekhandball.com

Mατσάρα στην Κοζάνη και νικητής ο ΑΟ Ιωαννίνων

Εντυπωσιακό παιχνίδι, όσον αφορά στην εξέλιξη του σκορ, εκτυλίχθηκε στην Κοζάνη, όπου ο ΑΟ Κοζάνης φιλοξένησε τον ΑΟ Ιωαννίνων για την 3η αγωνιστική της Α2 Ανδρών (2ος όμιλος - Α' υποόμιλος).

Οι γηπεδούχοι βρίσκονταν σε θέση οδηγού στην μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου μέρους, όμως οι Γιαννιώτες πέτυχαν να πάρουν το προβάδισμα, λίγο πριν από το φινάλε το πρώτου μισαώρου και έτσι αυτό έληξε με υπέρ τους σκορ 12-14.

Παρ' όλα αυτά, ο ΑΟ Κοζάνης κατάφερε να ανακτήσει τα ηνία και στο 35ο λεπτό προηγούνταν με 16-15. Στο 50ο λεπτό, οι Κοζανίτες ήταν μπροστά με τέσσερα τέρματα (23-19), ο ΑΟ Ιωαννίνων μείωσε στο ένα τέρμα (23-22), πέντε λεπτά πριν από την λήξη και με μία απίστευτη ανατροπή έφυγε με το διπλό από την Κοζάνη.

ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 26-27

Tα πεντάλεπτα: 3-1, 5-5, 8-7, 9-8, 11-10, 12-14 (ημίχρονο), 16-15, 20-16, 20-18, 23-19, 23-22, 26-27

ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ: Χαντζιάρας 4, Μακρίδης, Καραγεωργίου 3, Τράγιας, Αδάμ 2, Τσαναξίδης 4, Παπαστέργιος, Μπούρμπουλας, Γκούμπερι 5, Στεργιούλας 5, Βιτολάρης, Κοτανίδης 1, Καλόθεος, Παπαχρήστου 1, Καρυπίδης 1, Σιδέρης

ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ: Σιαράβας, Ζιώγος, Γότσης 4, Πατραμάνης 3, Σήτας 1, Τζελέπης 4, Βέργος 1, Γεωργίου 9, Νάκος 3, Σιώμος-Γκίζας 1, Δέτσιος, Σήτας, Γκρουίδης 1

Διαιτητές: Τσιάνας - Πήτας, Δίλεπτα: 3-9 (Αποβολή με τρίτη δίλεπτη: Γεωργίου, 51:22), Πέναλτι: 2/4-7/8