Ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα του Άρη Νίκαιας στο "Μ. Λοΐζος" - greekhandball.com

Ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα του Άρη Νίκαιας στο "Μ. Λοΐζος"

Άνετα επικράτησε ο Ολυμπιακός του Άρη Νίκαιας με 37-21, σε παιχνίδι για την 9η αγωνιστική της Handball Premier (1ος όμιλος), το οποίο διεξήχθη στο "Μάνος Λοΐζος", στη Νίκαια, με τυπικά γηπεδούχους τους Ερυθρόλευκους.

Ο Ολυμπιακός άρχισε να αποκτά σαφές προβάδισμα μετά από το 20ο λεπτό και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 19-8. Στην επανάληψη, οι Ερυθρόλευκοι δεν δυσκολεύτηκαν να διατηρήσουν τα ηνία και τελικά κατέκτησαν ακόμα δύο βαθμούς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 37-21

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 7-3, 9-5, 12-5, 16-6, 19-8 (ημίχρονο), 21-10, 23-10, 27-13, 30-16, 34-17, 37-21

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κοτανίδης, Κουκουλάς 6, Κουτουλογένης 1, Καραμπουρνιώτης 2, Παπαβασίλης 6, Buntic 2, Τερλέτσκι, Παπαδημητρίου, Κανδύλας 2, Μπάγιος, Παπαδόπουλος 6, Δομπρής 5, Αραπακόπουλος, Μοντόρο 2, Μιχαηλίδης 1, Οστρούσκο 4

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Τζανακάκης, Σαμαράς 2, Ταουσάνης 2, Τζάνος, Μάργαρης 1, Κοκκοράκης, Ακερμανίδης, Τόμσον, Χουρσουντιάν 6, Ζιβούλοβιτς 2, Μινάρδος, Γραμματικόπουλος 2, Τζουβάρας 4, Αποστολόπουλος, Βελαώρας, Τσαμούρης 2

Διαιτητές: Φωκίτης-Μερτινιάν, Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 5/6-3/7