Θεοδωρόπουλος και Αθανασίου πρωταγωνιστές στην ισοπαλία στη Νάουσα - greekhandball.com

Θεοδωρόπουλος και Αθανασίου πρωταγωνιστές στην ισοπαλία στη Νάουσα

Συναρπαστικό και αμφίρροπο παιχνίδι ανάμεσα στον Ζαφειράκη και στον Αερωπό, έγινε στη Νάουσα, όπου οι δύο ομάδες ήλθαν ισόπαλες 22-22 σε εξ αναβολής αγώνα για το πρωτάθλημα της Handball Premier.

Στο 40΄, ο Αερωπός είχε ξεφύγει με 3 γκολ στο σκορ ( 14-17 ), αλλά, ο Ζαφειράκης, έστω και αν προερχόταν από απραξία λόγω της καραντίνας μετά από κρούσματα κορωνοϊού, βρήκε τις δυνάμεις και πέρασε στην αντεπίθεση, καλύπτοντας την διαφορά.

Ακολούθησε ρευστή και αγωνιώδης εξέλιξη ενώ για τον Ζαφειράκη έγινε το 22-21 από τον Κανιζάϊ στο 57.30'' και 1.10'' πριν την λήξη ο Αερωπός ισοφάρισε σε 22-22 με τον Πετρίτσκο.

Χάθηκαν στο τελευταίο λεπτό εκατέρωθεν ευκαιρίες με την τελευταία από τον Αερωπό, στο 59.57'', από τον Μπουτκάρη.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο τερματοφύλακας του Αερωπού Αθανασίου, ο οποίος ήταν και ο καλύτερος από την ομάδα του.

Ηγετική φυσιογνωμία για τον Ζαφειράκη, ο Θεοδωρόπουλος ο οποίος σημείωσε 11 γκολ απέναντι στην προηγούμενη ομάδα του.

Τα πεντάλεπτα : 2-1, 4-3, 7-5, 9-8, 10-10, 12-11 ( ημίχρονο ), 14-15, 14-17, 17-18, 19-19, 21-21, 22-22.

Διαιτητές : Τζαφερόπουλος-Λινάρδος.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ  ( Δεληγιάννης ) :   Μαυροδουλάκης, Κανιζάϊ 2, Πιτός 3, Θεοδωρόπουλος 11, Δασκαλόπουλος, Γαλίτης, Πινακούδης, Λε Πεγέ, Τσάτσας 2, Τζουβάρας, Μπουμπουλέντρας, Ρότζιος 3, Τσάσκιρας 1, Τσουκαλάς.

ΑΕΡΩΠΟΣ    ΕΔΕΣΣΑΣ  ( Ταρινίδης )  : Αθανασίου, Τσέλιος, Μήγγας 1, Κράλλης 3, Μπούτκαρης 4, Μαυρόπουλος, Λιόφης, Βέρεμτσουκ, Μαρίνος, Πετρίτσκο 2, Μποτσκάρεφ 6, Κυριακού 3, Ταραμονλής, Γιαννούσης, Γερμάσεβιτς 3, Κρίβιτς.