Εύκολο απόγευμα για τον Πανελλήνιο απέναντι στον Πανιώνιο - greekhandball.com

Εύκολο απόγευμα για τον Πανελλήνιο απέναντι στον Πανιώνιο

Εύκολο απόγευμα είχε ο Πανελλήνιος, που επιβλήθηκε εκτός έδρας (Μετς) του Πανιωνίου, με 34-24, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Β' υποόμιλος). Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη του Πανελληνίου και η τρίτη του διαδοχική, ενώ αντίθετα οι Κυανέρυθροι δεν έχουν κατακτήσει ακόμα βαθμό.

Οι φιλοξενούμενοι ήλεγχαν τον ρυθμό της αναμέτρησης σε όλη την διάρκειά του και στο ημίχρονο βρίσκονταν μπροστά στο σκορ με 12-18. Στην επανάληψη, αύξησαν την διαφορά και στο 45ο λεπτό είχαν προβάδισμα, για πρώτη φορά, 10 τερμάτων.

Κορυφαίος σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε ο Καραγκιοζίδης, που σημείωσε 9 γκολ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 24-34

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-6, 4-11, 6-14, 8-16, 12-18 (ημίχρονο), 14-21, 17-24, 19-26, 20-30, 22-32, 24-34

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Kόντος 8, Κυριακίδης 3, Δαφέρμος, Τσικριτζής 3, Λεκάκης 1, Τσατσαρώνης 1, Χαντζής, Νούλης 3, Ιωαννίδης, Ρεπούλιας 2, Γιατράκος 3, Κανελλόπουλος

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ: Ρεπούλιας, Ζιώγας, Χατζηγιάννης, Ξανθόπουλος 5, Μαραμαθάς 8, Μαρινάκης 2, Καραγκιοζίδης 9, Κωστόπουλος 2, Νάκος, Μαυρομάτης Γ., Οικονόμου 4, Βερτζώνης 1, Μπαλάσκας, Αναστασάκης, Ζαφείρης 3, Μαυρομάτης Δ.

Διαιτητές: Γερουλάνος Τ. - Γερουλάνος Κ., Δίλεπτα: 6-3, Πέναλτι: 4/4-5/7