Οι Ελπίδες επικράτησαν του ελπιδοφόρου Ορφέα που χρειάζεται στήριξη - greekhandball.com

Οι Ελπίδες επικράτησαν του ελπιδοφόρου Ορφέα που χρειάζεται στήριξη

Στην πρεμιέρα της Α2 Εθνικής Γυναικών, οι Ελπίδες Αμυνταίου έφθασαν στην εντός έδρας επιτυχία με 33-10 απέναντι στον Ορφέα Κατερίνης.

Ας μη σταθούμε στην εξέλιξη και στη διαφορά του σκορ, ούτε στο γεγονός ότι ο Ορφέας πέτυχε μόλις 1 γκολ στα πρώτα 15 λεπτά ή μόνο 4 σε όλο το δεύτερο ημίχρονο.

Είναι προφανές ότι ήταν σαφής η υπεροχή των Ελπίδων, που είχαν την Ντίνα ως πρώτη σκόρερ με 10 τέρματα, αλλά, ενθάρρυνση, μπράβο και παρότρυνση για τη συνέχεια πρέπουν και στον Ορφέα που παρουσιάσθηκε με 8 κορίτσια τα οποία αγωνίσθηκαν με την ψυχή τους  και στα επόμενα ματς, ασφαλώς, θα είναι βελτιωμένα, αρκεί πριν από όλα να χαίρονται το παιχνίδι με τον σύλλογο της Κατερίνης, μίας από τις πόλεις του χάντμπολ.

Καλή συνέχεια, υπομονή και δύναμη σε όλα τα παιδιά και των δύο ομάδων.

Νικήτριες και ηττημένες δεν υπάρχουν στον καλό αγώνα.

Τα πεντάλεπτα :  5-0, 7-1, 10-1, 14-3, 17-4, 19-6  ( ημίχρονο ) 21-6, 25-6, 27-6, 28-9, 31-10, 33-10.

Διαιτητές : Θεοδοσίου-Παπούλιας.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ : Καπετανοπούλου, Α.Κουτσουρίδου, Π.Πανταζή 2, Τερζή, Σ.Πανταζή 7, Βασιλείου 6, Τουρούτογλου, Μπουρή 3, Ντίνα 10, Παρχαρίδου 4, Κακλίδου, Αντωνιάδου 1, Σ.Κουτσουρίδου.

ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ : Ασαρίδου, Χριστοφορίδου, Ανανιάδου 2, Λατολάρι 5, Λούλα, Νταρλαγιάννη 2, Χατζηκοσμά, Αναστασίου 1, Παπαδοπούλου.