Νίκη στο... νήμα για τον Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων επί της Ακαδημίας Πάτρας - greekhandball.com

Νίκη στο... νήμα για τον Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων επί της Ακαδημίας Πάτρας

Μ' ένα γκολ διαφορά επικράτησε (23-22) ο Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων, στην έδρα του, της Ακαδημίας Πάτρας, για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Α' υποόμιλος).

Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονταν μπροστά στο σκορ στα πρώτα 15 λεπτά της αναμέτρησης, ο Λεωνίδας ισορρόπησε και τελικά το πρώτο ημίχρονο «έκλεισε» μ' εκείνον να προηγείται με 12-11. Το δεύτερο μέρος είχε εναλλαγές στο σκορ και οι δύο ομάδες πήγαιναν... γκολ γκολ. Ωστόσο, το σύνολο των Αγίων Αναργύρων κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Πατρινών και να πετύχει την τρίτη διαδοχική του νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ 23-22

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-4, 5-6, 8-7, 10-10, 12-11 (ημίχρονο), 14-12, 15-15, 16-18, 19-19, 21-21, 23-22

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Koυσκουλιάνος, Μελίσσης, Μάγκος, Αμανατίδης 3, Μουλιάτος, Τσέλος 2, Καραμαγκέλης 7, Σοφικίτης, Καμπουράκης 5, Θάνος, Αργυριάδης 1, Λιάπης 1, Βαμβακούσης 1, Οικονόμου, Μπίλος 3, Γαραντωνάκης

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ: Πάντος 1, Κάκκας, Παναγιωταρόπουλος 1, Παπαγιαννόπουλος Χ., Παπαγιαννόπουλος Α. 6, Γεωργίου 3, Αγγελακόπουλος, Ανδριόπουλος, Ρουσσόπουλος 3, Παπακωστόπουλος, Τόμοβιτς 1, Τσάμης, Σμυρνιώτης 1, Γιαννόπουλος, Μπεκιάρης-Σαχουλής, Κολλύρης 6

Διαιτητές: Tόλιος - Μπράμου, Δίλεπτα: 7-5 (Αποβολή με τρίτη δίλεπτη: Μπίλος, 35:37), Πέναλτι: 5/7-3/6