«Μοιρασιά» για Πανελλήνιο και Αθηναϊκό - greekhandball.com

«Μοιρασιά» για Πανελλήνιο και Αθηναϊκό

Ισοπαλία (21-21) έληξε η αναμέτρηση, Πανελλήνιος - Αθηναϊκός, για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Β' υποόμιλος).

Ο Πανελλήνιος κατάφερε να διατηρεί προβάδισμα τριών τερμάτων (11-8) στην λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, ο Αθηναϊκός μπόρεσε να φέρει και πάλι το ματς στα ίσα στο 50ο λεπτό (17-17) και να προηγηθεί πέντε λεπτά αργότερα (19-20). Παρ' όλα αυτά, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν τελικά ισόπαλες.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 21-21

Τα πεντάλεπτα: 0-0, 3-2, 4-4, 7-5, 9-6, 11-8 (ημίχρονο), 12-9, 13-12, 17-15, 17-17, 19-20, 21-21

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ: Ρεπούλιας, Ζιώγας, Χατζηγιάννης 9, Καραμπέκιος, Ξανθόπουλος 1, Μαραμαθάς 2, Μαρινάκης, Καραγκιοζίδης 2, Κωστόπουλος, Νάκος 6, Μαυρομάτης, Οικονόμου 1, Βερτζώνης, Αναστασάκης, Αλικάκος, Ζαφείρης

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Παντελάκης, Πέρρος 8, Σταυρινόπουλος, Τσικριτέας, Κραουνάκης, Ορφανόπουλος, Στυλιανός, Αθανασιάδης, Μαγκαφουράκης, Κατσίκης 1, Παπαϊωάννου, Μπεκιάρης, Ντριβαλάς, Φάμπατς 9, Σομπιρακούλ 2, Τσεύλικος 1

Διαιτητές: Σκλαβενίτης - Βήτας, Δίλεπτα: 8-8 (Αποβολή με τρίτη δίλεπτη: Aλικάκος, 53:03), Πέναλτι: 4/7-4/5