Ο ΓΑΣ Κιλκίς «φρέναρε» τον Φοίβο Συκεών - Ισοπαλία το παιχνίδι μεταξύ των δύο - greekhandball.com

Ο ΓΑΣ Κιλκίς «φρέναρε» τον Φοίβο Συκεών - Ισοπαλία το παιχνίδι μεταξύ των δύο

ΓΑΣ Κιλκίς και Φοίβος Συκεών αναδείχθηκαν ισόπαλοι στο παιχνίδι που διεξήχθη στην έδρα του πρώτου, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών (2ος όμιλος - Β' υποόμιλος).

Oι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με τέσσερα τέρματα διαφορά (4-8) στο 20ο λεπτό, όμως λίγο πριν από το φινάλε το πρώτου μέρους ο ΓΑΣ Κιλκίς κατάφερε να ισοφαρίσει σε 9-9, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Σε όλη την διάρκεια της επανάληψης, το ματς πήγαινε... γκολ γκολ και τελικά οι δύο αντίπαλοι οδηγήθηκαν στην ισοπαλία.

Ο ΓΑΣ Κιλκίς μετράει μία νίκη, ένα ρεπό και μία ισοπαλία και ο Φοίβος Συκεών δύο νίκες και μία ισοπαλία.

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ - ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 22-22

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-3, 4-4, 4-8, 6-9, 9-9 (ημίχρονο), 10-11, 12-13, 15-15, 17-17, 20-20, 22-22

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ: Πελίδης, Γρηγοριάδης, Δημάκης 3, Καρβουνίδης, Φαχουρίδης Σ. 8, Ιλέρης, Γιαβασίδης Α. 2, Γιαβασίδης Δ. 7, Φαχουρίδης Α., Τοκατζόγλου 1, Βαφειάδης, Μαυρόπουλος Χ. 1, Μαυρόπουλος Α., Χοτζούδης, Κυπραίος

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ: Αθανασιάδης 1, Βραχιολίδης, Δέλιας, Δούγιας 6, Ελοζιέουα 1, Ιωαννίδης 1, Κουβράκης, Μαρκατάτος, Μουταφίδης, Παντικίδης, Παπαδόπουλος, Πατσιάς, Σιγγιρίδης 8, Σιούλης, Χατζηαγαπίου 1, Σαράφης 4

Διαιτητές: Νάσκος - Χαρίτσος, Δίλεπτα: 7-7 (Aποβολές: Γρηγοριάδης, 59:01, τρίτη δίλεπτη / Κυπραίος, 59:22, απευθείας κόκκινη), Πέναλτι: 1/2-6/8