Νίκη στο φινάλε για τον Φίλιππο στο Αμύνταιο - greekhandball.com

Νίκη στο φινάλε για τον Φίλιππο στο Αμύνταιο

Ομορφο παιχνίδι έγινε στο Αμύνταιο, όπου για την Α2 Γυναικών, ο φιλοξενούμενος Φίλιππος Βέροιας κατέβαλε με 27-26 τις Ελπίδες Αμυνταίου, που έμειναν χωρίς γκολ στα 6 τελευταία λεπτά.

Στο ημίχρονο, όπως και στο ξεκίνημα της επανάληψης, ο Φίλιππος είχε προηγηθεί με 5 γκολ, αλλά, δεν κράτησε αυτή την διαφορά, οι Ελπίδες αντέδρασαν και όλα κρίθηκαν στο τέλος, στις λεπτομέρειες.

Τα πεντάλεπτα : 2-1, 5-3, 8-6, 9-7, 9-10, 10-15 ( ημίχρονο ), 12-17, 15-21, 21-23, 22-24, 26-25, 26-27.

Διαιτητές : Πήτας-Αγγελίδης.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ : Π.Πανταζή 3, Τουρούτογλου, Τερζή, Μίτις 1, Καλοθέου, Βασιλείου 8, Ντίνα 3, Αντωνιάδου, Κουτσουρίδου, Μπουρή, Κακλίδου 1, Παρχαρίδου 2, Ελευθεράκη, Σ.Πανταζή 8.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ : Δημητρίου 1, Τσαγκέρα, Σιώπη, Παναγιωτίδου, Γιαννοπούλου 6, Βακαλφώτη, Θεοδωρίδου 2, Σαρηγιαννίδου 1, Σιαράφη, Καραμήτσου, Ιωακκειμίδου, Παπαδοπούλου 6, Τζουβάρα, Νικολοπούλου 11.