Ο Φοίβος Συκεών επιβλήθηκε των Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης - greekhandball.com

Ο Φοίβος Συκεών επιβλήθηκε των Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης

Την τρίτη νίκη του στο Πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών (2ος όμιλος - Β' υποόμιλος) πέτυχε ο Φοίβος Συκεών, που επικράτησε εντός έδρας των Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης με 36-21, για την 5η αγωνιστική (μετράει ακόμα μία ισοπαλία και ένα ρεπό).

Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης. Μετά από το 15ο λεπτό άρχισαν να αποκτούν διαφορά ασφαλείας και το ημίχρονο έληξε 16-9. Στην επανάληψη, ο Φοίβος δεν άφησε περιθώρια, αύξησε την διαφορά και τελικά επιβλήθηκε των αντιπάλων του.

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 36-21

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 6-3, 8-5, 13-5, 14-7, 16-9 (ημίχρονο), 20-10, 23-12, 25-15, 28-18, 32-20, 36-21

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ: Aθανασιάδης 4, Βραχιολίδης, Δέλιας, Ελοζιέουα 5, Ιωαννίδης, Κουβράκης 3, Μανιάς, Μαρκατάτος 2, Μουταφίδης 1, Παντικίδης 6, Παπαδόπουλος 1, Σαράφης, Σιγγιρίδης 7, Σιουλής 4, Φώτογλου 1, Χατζηαγαπίου 1

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Μπουλταδάκης 4, Χαραλαμπίδης, Καραβασίλης Β., Γκαράς, Νικολαΐδης, Τουλιόπουλος, Μαμούρης 1, Ανδρεαδάκης 3, Καραβασίλης Δ., Πέξας 1, Κωστόπουλος, Λαϊλασίδης 1, Γληνιάς, Μαβροσίδης 4, Πιστόλας 5

Διαιτητές: Πατιός - Τορνικίδης, Δίλεπτα: 1-4, Πέναλτι: 1/1-2/3