Τρίτη διαδοχική νίκη για τον Ποσειδώνα Λουτρακίου, που επικράτησε της Νέας Ιωνίας - greekhandball.com

Την τρίτη του διαδοχική νίκη (26-21) στο Πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Α' υποόμιλος) πέτυχε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου, που επικράτησε εντός έδρας της Νέας Ιωνίας, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι προηγούνταν στο ημίχρονο με τρία τέρματα διαφορά (13-10). Στην επανάληψη, η Νέα Ιωνία πλησίασε στο ένα γκολ (16-15) στο 40ο λεπτό, όμως η ομάδα του Λουτρακίου αύξησε την διαφορά και τελικά επιβλήθηκε της αντιπάλου της.

*Σημειώνεται πως στο Φ.Α. καταγράφηκε στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα σκορ 26-26, γεγονός που οδήγησε σε σύγχυση και λανθασμένη μεταφορά της εξέλιξης του αγώνα από την πλευρά μας. Λάθη κάνουν όλοι, ζητούμε συγγνώμη για τις εσφαλμένες αρχικές εντυπώσεις...

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 26-21

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-4, 6-6, 8-7, 11-10, 13-10 (ημίχρονο), 14-13, 16-15, 17-15, 21-16, 23-18, 26-21

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Μπαλασινός Σ., Αικατερίνης 4, Φίλης, Γκίκας 1, Τυφτικίδης 1, Καραβάς, Μπαλασινός Α., Χαραλαμπάκης, Χατούπης, Τσίκλος, Χατζηκωνσταντίνου Μ., Χατζηκωνσταντίνου Θ. 11, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 5, Πολυχρονάτος, Ρουμελιώτης 4

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Κούφαλης, Βασιλείου, Γκλαβόπουλος, Τσακουλής 2, Δανέζης 3, Στέφανι, Μπίλλος 1, Αντωνόπουλος 4, Μπένιας 6, Ιατρίδης 2, Γκουλής Ε. 1, Κυριαζόγλου, Οικονόμου 1, Κρητικός, Λιάκος, Γκουλής Α. 1

Διαιτητές: Μερτινιάν - Γιακαλής, Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 3/4-4/6