Ο Κένταυρος έκανε τη ζημιά στους Πόντιους στο Κιλκίς... - greekhandball.com

Ο Κένταυρος έκανε τη ζημιά στους Πόντιους στο Κιλκίς...

Οι Πόντιοι Κιλκίς είχαν, σταθερά, το προβάδισμα στο εντός έδρας παιχνίδι τους με τον Κένταυρο Αγριάς Βόλου, στην αναμέτρηση των δύο ομάδων για την Β΄ Εθνική, αλλά, οι φιλοξενούμενοι '' μίλησαν '' στο πιο καθοριστικό σημείο, στα τελευταία 6-7 λεπτά, τότε που προηγήθηκαν, κράτησαν την πρωτοπορία στο σκορ και εντέλει νίκησαν με 28-27, παίρνοντας γκολ από 8 παίκτες τους, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους οι οποίοι είχαν μόλις 5 οι οποίοι χρίσθηκαν σκόρερς.

Τα πεντάλεπτα : 2-3, 4-4, 6-6, 9-7, 12-9, 14-12 ( ημίχρονο ), 16-15, 17-17, 20-19, 23-21, 24-26, 27-28.

Διαιτητές : Θεοδοσίου-Παπούλιας.

ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΙΛΚΙΣ : Γ.Κωστόπουλος 7, Κ.Βαλής, Καλαϊτζής 5, Σαλαβασίδης 5, Τσαχουρίδης, Τσιβιντζέλης 9, Δ.Κωστόπουλος 1, Ασλανίδης, Γ.Βαλής, Φ.Κωστόπουλος, Κετικίδης, Ψάρρας, Τασουλίδης.

ΑΓΡΙΑ ΒΟΛΟΥ : Χάνιας, Βαλκαμέλης 1, Χιώτης 5, Κρατήρας 3, Μακρής 6, Μησιρλίδης 2, Γραμματικόπουλος 5, Πάσχος 5, Μιχαλόπουλος, Τσούκας, Καλαπόδας , Μαυρομμάτης 1, Παπαδόπουλος.