Κυρίαρχος ο ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού κόντρα στον Αθηναϊκό - greekhandball.com

Κυρίαρχος ο ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού κόντρα στον Αθηναϊκό

Εκτός έδρας νίκη με 27-31 επί του Αθηναϊκού πέτυχε ο ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών (1ος όμιλος).

Οι φιλοξενούμενες πήραν το προβάδισμα στο 15ο λεπτό, βρήκαν λύσεις στην πίεση που άσκησε ο Αθηναϊκός και κατάφεραν μετά το 25ο λεπτό να ξεφύγουν στο σκορ, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να λήξει 11-17 υπέρ τους.

Στην επανάληψη, η ομάδα του Γιάννη Ανταλή είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα και κατάφερε να επικρατήσει.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΟΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 27-31

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-3, 5-7, 7-9, 10-12, 11-17 (ημίχρονο), 14-20, 17-23, 17-25, 20-26, 23-27, 27-31

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Κουτσαμπουκίδου, Δημακέα 2, Μάκρογλου 3, Σιαρβαρλή 2, Τζούρισιτς 5, Παπουτσιδάκη 3, Φαζού, Κούρου, Λάσκου, Κατσαλήρου, Νούσια 9, Μάγκου 1, Μητροπούλου, Γεμελιάρη, Παπαδημοπούλου 2, Συκιωτάκη

ΑΟΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Σουάρεζ 8, Μαυρογεώργη Ν., Καραγιάννη 8, Σιτόγλου, Μαυρογεώργη Ζ. 1, Μπλας, Σαββαλάκη Α. 3, Μαυρογεώργη Δ., Μανδά 4, Σαββαλάκη Δ., Μανιά 6, Ταβλαρίδη 1, Παρέσογλου

Διαιτητές: Σκλαβενίτης - Βήτας, Δίλεπτα: 6-9 (Τρίτη δίλεπτη: Παπουτσιδάκη, 57:08), Πέναλτι: 6/8-3/3