Μεγάλη εκτός έδρας νίκη του Αερωπού Έδεσσας επί της Πυλαίας - greekhandball.com

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη του Αερωπού Έδεσσας επί της Πυλαίας

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη (27-30) πέτυχε ο Αερωπός Έδεσσας επί της Πυλαίας, την δεύτερη διαδοχική του στο Πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Αλέξανδρου Ταρινίδη βρισκόταν μπροστά στο σκορ σχεδόν σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, άντεξε στην πίεση που άσκησαν οι Θεσσαλονικείς, ακόμα και στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού και με... μπροστάρη τον Λευκορώσο, Γερμάσεβιτς, που σημείωσε 8 τέρματα, κατέκτησαν τους δύο βαθμούς.

ΠΥΛΑΙΑ - ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 27-30

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 2-5, 3-7, 6-10, 9-13, 13-16 (ημίχρονο), 14-17, 16-20, 18-21, 20-23, 24-26, 27-30

ΠΥΛΑΙΑ: Μπαμπατζανίδης, Ζαφείρης 2, Αντωνιάδης 4, Μέτσης 1, Ελευθεριάδης 5, Τσαμεσίδης 5, Γιαννακίδης, Κουκμίσης Κ., Τριανταφυλλίδης 4, Σαμαράς, Αλεξανδρίδης 1, Παπαγεωργίου 3, Αλατσατιανός, 1, Γιαννακόπουλος 1, Λασκαρούδης, Παπαδόπουλος

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ: Αθανασίου, Τσέλιος 1, Μήγγας 3, Κράλλης 6, Βέρεμτσιουκ, Μυλωνάς, Αντωνιάδης, Καράτζιος, Μαρίνος, Πετρίτσκο, Τοκάρεφ 2, Μποκάρεφ 6, Ταραμονλής 4, Γιαννούσης, Γερμάσεβιτς 8, Κρίβιτς

Διαιτητές: Γράψας – Κυριακού, Δίλεπτα: 6-5, Πέναλτι: 4/6 – 2/4