«Αφεντικό» η Νέα Ιωνία απέναντι στον ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - greekhandball.com

«Αφεντικό» η Νέα Ιωνία απέναντι στον ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού

Φωτογραφία από το παιχνίδι, Νέα Ιωνία - ΓΑΣ Καματερού

Η Νέα Ιωνία ήταν... σίφουνας και επικράτησε με 15-37 του ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού, στο γήπεδο της Νέας Ιωνίας, καθώς το «Μάνος Λοΐζος» δεν έχει πάρει ακόμα άδεια αγώνων.

Μετά το 10ο λεπτό οι φιλοξενούμενες ανέβασαν ρυθμό, απέκτησαν διαφορά στο σκορ και ήδη στο ημίχρονο προηγούνταν με 14 γκολ (6-20). Το δεύτερο μέρος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων είναι μεγάλη και έτσι η Νέα Ιωνία, που στην πρεμιέρα είχε επικρατήσει με 33-12 του ΓΑΣ Καματερού, πέτυχε ξανά μια εύκολη νίκη.

ΑΟΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 15-37

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-3, 3-9, 3-12, 5-16, 6-20 (ημίχρονο), 7-25, 8-27, 9-31, 11-33, 13-36, 15-37

ΑΟΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Μανιά 2, Καραγιάννη 1, Σιτόγλου 1, Μαυρογεώργη Ζ. 1, Σαββαλάκη Α. 1, Μαυρογερώργη Δ., Παρέσογλου Δ., Σουάρες, Μανδά 5, Ταβλαρίδη 4, Σαββαλάκη Δ., Παρέσογλου Β, Πυρομάλλη

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Κεπεσίδου Μ., Μανιά 5, Μπόζιου 1, Ανδρίτσου 5, Κοτρώτσιου 1, Μυλωνά 1, Κολλύρη, Καρέλα 2, Μακρή, Γιαννοπούλου 2, Ντιμτσούδη 2, Κεπεσίδου Ν. 3, Διακογιάννη, Χαριτίδη 6, Πανούση 1, Στουγιαννίδου 8

Διαιτητές: Γερουλάνος - Μερτινιάν, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 2/3-4/4