Φινάλε με νίκη στα τελευταία δευτερόλεπτα για τον Διομήδη Άργους - greekhandball.com

Φινάλε με νίκη στα τελευταία δευτερόλεπτα για τον Διομήδη Άργους

Στη τρίτη και τελευταία 'μέρα του 2ου διεθνούς τουρνουά «Α. Παπασταμάτης», ο Διομήδης Άργους επικράτησε με 26-25 της Ανόρθωσης, σε ματς που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Οι «Λύκοι» προηγούνταν στο ημίχρονο με 13-10. Στο δεύτερο μισάωρο, οι Κύπριοι ισορρόπησαν και 10 λεπτά πριν από το φινάλε είχαν προβάδισμα ενός τέρματος (20-21). Ωστόσο, οι Αργίτες σκόραραν λίγο πριν από το τελευταίο σφύριγμα και τελικά κυριάρχησαν.

Μετά από το τέλος του αγώνα, ο επικεφαλής της ΑΕΚ, Σταμάτης Παπασταμάτης βράβευσε τον Διομήδη Άργους για τη συμμετοχή του στο τουρνουά.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Κρεμαστιώτης, Μάλλιος 7, Μάνθος 1, Τζίμπουλας 4, Ντε Ολιβέιρα 4, Σεβελέβ 3, Μούγιτς Γ. 2, Σέγιοβιτς, Αναγνωστόπουλος 4, Κερνικάου, Μούγιτς Τ., Κωστούλας 1, Χατζηκωνσταντίνου, Χιόνης

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Μηνά, Νούνγκοβιτς 1, Μωραΐτης 2, Κωνσταντίνου, Κρητικός 1, Αργυρού Ι. 1, Ασβεστάς, Κωνσταντίνος 1, Αργυρού Χ. 8, Τότος 1, Ξενοφώντος, Παπακυπριανού 3, Νικηφόρου, Μιμίκος, Κεσίδης 3, Ναν 1, Λάσκος 3