Νίκη για την Αντεμάρ με στήριξη από τα 3 Ελληνόπουλα, ανησυχία για τον Μπόσκο... - greekhandball.com

Η Αντεμάρ  Λεόν των Μπόσκου, Λιάπη, Παπαντωνόπουλου νίκησε την Αντεκίρα με 33-24, σε συνάντηση για την πρώτη αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος, με σημαντική βοήθεια και από  τους τρείς Έλληνες.

Ο Λιάπης είχε 5 γκολ, ο Μπόσκος 4 και ο Παπαντωνόπουλος χρησιμοποιήθηκε για ένα ημίχρονο, το πρώτο.

Ειδικά μάλιστα για το ντεμπούτο Λιάπη και Μπόσκου, οι Ισπανοί αναφέρουν ότι ήταν πετυχημένο ενώ για την θέση του τερματοφύλακα δίνουν μεγαλύτερη έμφαση στην απόδοση του δημοφιλή στην ομάδα τους, Μπομαστάρ, στην επανάληψη, σημειώνοντας ότι είχε 5 αποκρούσεις που οδήγησαν σε ισάριθμες αποτελεσματικές αντεπιθέσεις.

Χίλιοι θεατές παρακολούθησαν το παιχνίδι, ωστόσο, υπάρχει ανησυχία για πιθανό τραυματισμό του Θοδωρή Μπόσκου, καθώς, αντίπαλος έπεσε πάνω στο γόνατο του.

Ο προπονητής της Αντεμάρ Λεόν, Καδένας, σχολίασε ότι θέλει ακόμα μία μεταγραφή ενώ προσέθεσε ότι περιμένει και την επιστροφή του Σεμέδο.