Δύο στα δύο για τον Αερωπό, παρά την αντίσταση του Φοίβου - greekhandball.com

Δύο στα δύο για τον Αερωπό, παρά την αντίσταση του Φοίβου

Δεύτερη νίκη, σε ισάριθμα παιχνίδια στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων, για τον Αερωπό Εδεσσας, αυτή την φορά απέναντι στον Φοίβο Συκεών, με 33-30.
Αυτή την φορά, ο Μουμτζιδέλης είχε συμπαραστάτη στο σκοράρισμα, τον Γιαννούση.
Οι δυό τους πέτυχαν από 8 γκολ.
Ο Φοίβος, με δύο ήττες στο παθητικό του, αποκλείεται από τη συνέχεια της διοργάνωσης, παρά τις προσπάθειες του Σιούλη, ο οποίος πέτυχε 9 τέρματα.

Ο Αερωπός πήρε διαφορά  στο σκορ μετά το 35΄, ο Φοίβος αντέδρασε στα τελευταία λεπτά, αλλά, δεν κατάφερε να αποτρέψει την ήττα.

Τα πεντάλεπτα :  3-2, 6-6, 7-10, 9-12, 11-14, 13-15 ( ημίχρονο ), 16-18, 16-21, 20-25, 22-28, 26-32, 30-33.

Διαιτητές : Φωτακίδης-Λεφάκης.

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ ( Μπιζέτας-Σεϊρεκίδης ) : Αρβανιτάκης 1, Βασιλικάρης 4, Καραγιάννης, Κουβράκης 3, Κούλαλης, Μανιόπουλος 3, Μαντάς 1, Μαρκατάτος 3, Ντάλος 1, Παλαμίδας, Π.Σιγγιρίδης, Σιούλης 9,   Τραγιάννης, Τσιολάκης, Τσιρανίδης ,  Φώτογλου 5.

ΑΕΡΩΠΟΣ ( Ταρινίδης  ) : Σύρκος, Π.Μπούτκαρης, Καράτζιος 6, Γκιώσης 4, Μουμτζιδέλης 8, Λιόφης 4, Κ.Μπούτκαρης 2, Αντωνιάδης 1, Γιαννούσης 8, Μαρίνος, Καρανίκας, Καραμπάσης.