Live : ΠΑΟΚ-ΑΕΚ, Πρωταθλήτρια η ΑΕΚ, 32-35 στην παράταση ( Ημίχρονο 16-16, κανονική διάρκεια 29-29 ) - greekhandball.com

32-35 Κεδέρης και τέλος στο ματς, η ΑΕΚ Πρωταθλήτρια

32-34 Αραμπατζής

Με παίκτη λιγότερο ο ΠΑΟΚ και κόκκινη στον προπονητή του ΠΑΟΚ

Ο Στογιάνοβιτς με φανταστικό γκολ μειώνει σε 32-33 στο 68'

Στο 67.30'' φθάσαμε και ο ΠΑΟΚ είναι στην επίθεση

Στο 66.30'' είναι το ματς, με διαδοχικά λάθη από τον ΠΑΟΚ που βρίσκεται πλέον σε δύσκολη θέση

Διαφορά 2 γκολ υπέρ της ΑΕΚ και 33-31 μπροστά στο σκορ η Ενωση, με το 7ο γκολ του Μυλωνά στην αναμέτρηση

Ο Μπάουερ αποκρούει σε προσπάθεια του Μέντουριτς

Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης

Δίλεπτη ανάπαυλα στο ματς

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην παράταση με την ΑΕΚ να προηγείται με 32-31 του ΠΑΟΚ, καθώς, διαχειρίσθηκε καλύτερα κρίσιμες στιγμές σε αυτό το πρώτο εξτρά πεντάλεπτο

Ρίψη από τα 12 μέτρα από τον Σεϊρεκίδη

31-32 από τον Κεδέρη μετά από σειρά λαθών από τις δύο ομάδες. Το γκολ μπήκε σε κενή εστία καθώς ο ΠΑΟΚ έπαιζε χωρίς τέρμα

31-31 ο Νικολαϊδης σε μία πολύ όμορφη πάσα στο 63.46''

30-31 με καταπληκτική προσπάθεια από τον Μυλωνά  στο 63'

Ο Μέντουριτς το 30-30 για τον ΠΑΟΚ

Στο 62΄ ο τελικός

Απόκρουση από τον Μπάουερ αλλά και η επέμβαση Νο 16 από τον Αρσιτς απέναντι στον Τζηρά

Στο 61΄  το 29-30 από την ΑΕΚ.

Μένει να φανεί τώρα όχι μόνο ποιά ομάδα έχει περισσότερες δυνάμεις και λύσεις αλλά και ποιά θέλει την νίκη περισσότερο.

Εάν ο τελικός είναι ισόπαλος και μετά την παράταση, θα ακολουθήσει η διαδικασία των πέναλτυ

Ο Αρσιτς με 15 αποκρούσεις είναι υπερπολύτιμος για τον ΠΑΟΚ ενώ τα λάθη είναι 9-6 για την ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ αντίστοιχα. 7-4 οι δίλεπτες για ΠΑΟΚ και ΑΕΚ.

Εγινε η ρίψη και το ματς τέλειωσε 29-29. Πάμε στην παράταση των δύο πενταλέπτων.

Μένει ακόμα ένα δεύτερο για να τελειώσει ο τελικός

Τάϊμ άουτ

29-29 ο Στογιάνοβιτς δύο δεύτερα πριν την λήξη !

Φθάσαμε στο 56.20''  και η μπάλλα είναι στην ΑΕΚ

Η ΑΕΚ θα προσπαθήσει, στο πιο κρίσιμο σημείο του αγώνα, να μείνει μπροστά στο σκορ έως το τέλος και να πανηγυρίσει τον τίτλο και το τρεμπλ

Διαδοχικά λάθη από την ΑΕΚ που δείχνει ότι παίζει χωρίς καθαρό μυαλό

Παιχνίδι γκραν γκινιόλ με την ΑΕΚ να έχει πιο πολλές λύσεις από τον πάγκο και τον ΠΑΟΚ να αγωνίζεται παθιασμένα έως το τέλος

Μένει το 25-25 στο 52 '

Δραματική η εξέλιξη του τελικού, που αν λήξει ισόπαλος στη κανονική διάρκεια του, θα ακολουθήσει παράταση

Λάθος από την ΑΕΚ

Ισοφαρίζει και πάλι ο Σεϊρεκίδης με το 8ο τέρμα του, σε 23-23, με τον ΠΑΟΚ να αντιδρά

Πέναλτυ κερδίζει ο ΠΑΟΚ στο 47.30''

22-23 ο Μυλωνάς

Το 22-22 από τον Σεϊρεκίδη, που με 7 γκολ είναι ο πρώτος σκόρερ του τελικού

Είμαστε στο 46.25''

Στο 45.30'' 21-22 η ΑΕΚ με τον Καλόμοιρο, που φέρνει την ομάδα του επικεφαλής στο σκορ, για πρώτη φορά μετά από 43 λεπτά στον τελικό....

Τάϊμ άουτ στην αναμέτρηση

Παθιασμένη άμυνα από τον ΠΑΟΚ, συνεχίζει να δυσκολεύεται η ΑΕΚ

13η απόκρουση από τον Αρσιτς !

Στο 45΄ το σκορ είναι 21-21

Είμαστε στο 44.25''

Καταπληκτική απόκρουση του Μπάουερ και επιθετικό φάουλ από τον Λιάπη, η μπάλλα στην ΑΕΚ

Κεδέρης ισοφαρίζει σε 21-21

21-20 ο Τζωρτζίνης στο 43'

Ακόμα μία απόκρουση, η Νο 12, από τον Αρσιτς

7-2 οι αποβολές ΠΑΟΚ και ΑΕΚ, αντίστοιχα

Σε αντεπίθεση, ο Τζηράς ισοφαρίζει σε 20-20

Εννέα οι αποκρούσεις των γκολκίπερ του ΠΑΟΚ

11η επέμβαση του Αρσιτς που δοκίμασε να σκοράρει απευθείας, αλλά, αστόχησε σε κενή εστία

Στο 40΄ το σκορ είναι 20-19

Στο 39.33 '' ο τελικός, με συχνά παράπονα και από τις δύο ομάδες για τις διαιτητικές αποφάσεις

Δίλεπτη αποβολή στον πάγκο του ΠΑΟΚ για διαμαρτυρία

Τάϊμ άουτ από την ΑΕΚ

Απόκρουση από τον Μπάουερ

20-19 ο Τζηράς

Πέναλτυ για την ΑΕΚ στο 37.37'' με τον Τζηρά να ετοιμάζεται να το εκτελέσει

Φθάσαμε στο 37΄ με προβάδισμα δύο τερμάτων από τον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ να μην μπορεί να βρεί συστηματική αντίδραση

Δίλεπτη αποβολή για τον ΠΑΟΚ με τον Νικολαϊδη και πέναλτυ με το 20-18 από τον Τζηρά

20-17 ο Σεϊρεκίδης

Στο 36.17 '' είμαστε και η ΑΕΚ συνεχίζει να μην μπορεί να επιβάλλει το δικό της στυλ παιχνιδιού, με αιφνιδιασμούς

Ο Καλόμοιρος μειώνει σε 19-17 για την ΑΕΚ

Πέναλτυ υπέρ του ΠΑΟΚ και ο Σεϊρεκίδης με το 5ο προσωπικό τέρμα του, πάει στο σκορ στο 19-16 με σερί 3-0

Δίλεπτη αποβολή για τον Λιάπη του ΠΑΟΚ

Αργός ρυθμός αγώνα με τον ΠΑΟΚ να συνεχίζει να είναι σοβαρός και πρακτικός και στο 32΄ σημείωσε το 18-16 με τον Μέντουριτς

Είμαστε στο 31.45''

Απόκρουση νούμερο 7 για τον υπέροχο Αρσιτς

Πέναλτυ για τον ΠΑΟΚ και 17-16 με σκόρερ τον Σεϊρεκίδη

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στη Μίκρα, με το σκορ στο 16-16

Η ΑΕΚ βρέθηκε με 4 γκολ πίσω στο σκορ, αλλά, μέσα σε 6 λεπτά, από το 24΄ έως το 30΄, μετέτρεψε το 15-11 σε 16-16 με επιμέρους σκορ 5-1 υπέρ της.
Λήξη ημιχρόνου
16-16 ο Αραπακόπουλος στο 29.56''
Διακοπή στο παιχνίδι ώστε να ελέγξουν φάση οι διαιτητές
Στο 29.22'' ο αγώνας
16-15 ο Δομπρής, στο ένα γκολ η ΑΕΚ, με 5 παίκτες μένει ο ΠΑΟΚ
Είμαστε στο 29΄
16-14 σε κενό τέρμα η ΑΕΚ με σκόρερ τον Αραμπατζή ενώ ο ΠΑΟΚ έπαιζε με αθλητή λιγότερο
Ο ΠΑΟΚ στην επίθεση μετά τις πρώτες βοήθειες στον Μέντουριτς
Είμαστε στο 27.38''
16-13 ο Νικολαϊδης
Επέμβαση του Μπάουερ
Και πάλι αποκρούει ο Αρσιτς, με την 6η επέμβαση του στο παιχνίδι
16-12 με το τέταρτο προσωπικό τέρμα του ο Καραγκιοζόπουλος για τον ΠΑΟΚ
Ο ΠΑΟΚ είναι καλύτερος, πιο αποφασιστικός και δίκαια προηγείται στο σκορ επί της ΑΕΚ που προσπαθεί να βρεί αγωνιστικό προσανατολισμό
Εξι λάθη η ΑΕΚ και μόλις ένα ο ΠΑΟΚ
Ζηλευτή αποτελεσματικότητα για τον ΠΑΟΚ ενώ η ΑΕΚ εξακολουθεί να μην έχει μπεί στο πνεύμα και τις απαιτήσεις του αγώνα
Στο 23.17'' ο Τζωρτζίνης δίνει διαφορά 4 τερμάτων στον ΠΑΟΚ με το 15-11
Πρώτη φορά ο ΠΑΟΚ μπαίνει μπροστά με 3 γκολ
Θαυμάσιο τέρμα από τον Στογιάνοβιτς για το 14-11
Η ΑΕΚ δεν μπορεί να βρεί αντίδοτο για τον αργό ρυθμό του ΠΑΟΚ που αποφεύγει τα λάθη
Είμαστε στο 22.30''
13-11 Στογιάνοβιτς σερβίρει και Μέντουριτς εκτελεί για ένα όμορφο γκολ
12-11 η ΑΕΚ με τον Μπουνέτα που έφθασε τα 5 γκολ και είναι ο πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης

Στο 15΄ το σκορ είναι 7-6
Στο 14.44'' ο Νικολαϊδης πραγματοποίησε το 7-6 μετά από συνεργασία του με τον Στογιάνοβιτς
Μπήκε στο ματς και ο Λούκα Στογιάνοβιτς για τον ΠΑΟΚ, ώστε να συμβάλλει στην οργάνωση του παιχνιδιού
Διαδοχικά λάθη από την ΑΕΚ
Ο Μέντουριτς σκοράρει, το 4-2 για τον γηπεδούχο.
Ο Καραγκιοζόπουλος το 3-2 στο 5.54'' για τον ΠΑΟΚ, που έχει επιμέρους σερί 3-0 στο σκορ και περνά για πρώτη φορά μπροστά
Στο 5΄ το σκορ είναι 2-2
Απόκρουση του Αρσιτς
Είμαστε στο 4.27 ''
2-2 ισοφαρίζει ο Σεϊρεκίδης
1-2 για τον ΠΑΟΚ στο 3.22'' με τον Σεϊρεκίδη
0-2 ο Μπουνέτα στο 2.42''
Λιάπης και Στογιάνοβιτς δεν είναι στην αρχική 7άδα του ΠΑΟΚ, καθώς, δεν είναι πλήρως έτοιμοι
Είμαστε στο 2΄
0-1 στα 50'' ο Τζηράς
Πέναλτυ για την ΑΕΚ και δίλεπτη στον Καραγκιοζόπουλο
Ξεκίνησε το παιχνίδι στη Μίκρα.
Η φετινή εικόνα των αναμετρήσεων των δύο ομάδων φέρνει την ΑΕΚ να έχει 4 νίκες σε ισάριθμα ματς με τον ΠΑΟΚ.
Ο τελικός των ηχηρών απουσιών.
Παπαβασίλης, Τσαναξίδης, Παλάσκας εκτός 16άδας του ΠΑΟΚ.
Ουγκάλντε, Πλάθα, Φλορίδο, Λέμος δεν είναι στην 16άδα της ΑΕΚ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων, με πρώτο τον γηπεδούχο ΠΑΟΚ :
ΠΑΟΚ ( Γούσιος ) : Γκιγκόφ, Νικολαϊδης, Καραγκιοζόπουλος, Μέντουριτς, Αποστόλου, Σεϊρεκίδης, Καβουσανάκης, Λιάπης, Κυριακίδης, Αρσιτς, Γιορανίδης, Στογιάνοβιτς, Τζωρτζίνης, Παπαγιώτας, Χατζηλίας, Βελισσαρίου.
ΑΕΚ ( Δημητρούλιας ) : Μπάουερ, Αραμπατζής, Γιάντσα, Τζηράς, Δομπρής, Μυλωνάς, Μπουνέτα, Νικολαϊδης, Κοσάνοβιτς, Κοτσιώνης, Παπαδιονυσίου, Νούϊτς, Αραπακόπουλος, Καλόμοιρος, Κεδέρης, Στάθης.
Διαιτητές : Τζαφερόπουλος-Τσιάνας

Το greekhandball.com θα σας ενημερώνει συνεχώς για την ροή του σκορ στον δεύτερο τελικό του πρωταθλήματος της Handball Premier, ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ, στη Μίκρα.

Η ΑΕΚ προηγείται 1-0 στις νίκες και εάν επικρατήσει και πάλι, στέφεται πρωταθλήτρια ενώ αν ο ΠΑΟΚ καταβάλλει την αντίπαλο του, τότε οι δύο ομάδες θα οδηγηθούν σε τρίτο και τελευταίο τελικό.