Ντέρμπι και ισοπαλία στο Δαΐς μεταξύ Δούκα και Ολυμπιακού - greekhandball.com

Ντέρμπι και ισοπαλία στο Δαΐς μεταξύ Δούκα και Ολυμπιακού

Η φωτογραφία είναι αρχείου

Ντέρμπι εκτυλίχθηκε χθες (01/07) το βράδυ στο Δαΐς μεταξύ του Δούκα και του Ολυμπιακού σε αγώνα για το Πρωτάθλημα Εφήβων της ΕΣΧΑ, ο οποίος έληξε 33-33.

Το παιχνίδι φαινόταν ήδη από νωρίς πως θα κρινόταν στην... κόψη του ξυραφιού. Η ομάδα των Εκπαιδευτηρίων προηγούνταν με 18-17 στο ημίχρονο, οι Ερυθρόλευκοι πίεζαν ασφυκτικά και αν και δεν κατάφερναν να πάρουν το προβάδισμα συχνά ισοφάριζαν. Τελικά, η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με σκορ 33-33 και οι εντυπώσεις για την αγωνιστικότητα και το ταλέντο της νέας γενιάς του ελληνικού χάντμπολ ήταν για ακόμη μία φορά απόλυτα θετικές...

Ο παίκτης των Πειραιωτών, Κουκουλάς, αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ του αγώνα, καθώς σημείωσε 14 γκολ και ακολούθησε ο Γερουλάνος του Δούκα με 9 τέρματα.

ΔΟΥΚΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 33-33

Tα πεντάλεπτα: 1-2, 5-5, 9-6, 13-11, 16-14, 18-17 (ημίχρονο), 20-20, 23-22, 26-26, 28-26, 30-29, 33-33

ΔΟΥΚΑΣ: Nικολίνταης, Βούλγαρης, Αναστασίου 1, Γερουλάνος 9, Παγιάτης, Στεφανίτσης 6, Κασιώνης, Βασιλείου 4, Χατσατουριάν 1, Μπατής, Κολεζάκης 4, Παναγιώτου 8, Πετρουλάκος, Παπαδόπουλος, Βλαχάκης, Χαριτωνίδης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μαρτζίδης 1, Κουκουλάς 14, Οικονόμου, Βαμβακάρης 4, Κεμπίσλογλου 2, Νάκος 2, Μαρινάκης, Ρούσος 4, Βληκίδης, Παπαδονικολάκης, Τσορτέλης, Γκορόγιας, Προκοπίου 2, Κουτουλογένης 4, Ξυπνητός, Μπουρλόκας

Διαιτητές: Κινατζίδης - Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 5-3, Πέναλτι: 2/2-4/6