Νίκη ελπίδας για τον Διομήδη Άργους στην Δράμα! - greekhandball.com

Νίκη ελπίδας για τον Διομήδη Άργους στην Δράμα!

Τεράστια και... δραματική νίκη (23-22) πέτυχε ο Διομήδης Άργους στην έδρα της Δράμας, για την 3η αγωνιστική των πλέι οφ της Handball Premier. Οι «Λύκοι», που πλέον ισοβαθμούν με τον ΠΑΟΚ, καθώς έχουν 5 πόντους και ελπίζουν έτσι στην εξασφάλιση της συμμετοχής τους στους τελικούς του Πρωταθλήματος, αφού την τελευταία αγωνιστική (16/06) θα αντιμετωπίσουν στην έδρα τους τον Δικέφαλο του Βορρά, σημείωσαν γκολ, χάρη σε τέρμα του Κρεμαστιώτη, στο φινάλε της αναμέτρησης. Πέντε δευτερόλεπτα πριν από την λήξη του ματς ο αθλητής των Δραμινών, Τουνγκελίδης, επιχείρησε σουτ, ο Παπαντωνόπουλος απέκρουσε την μπάλα και εκείνη προσέκρουσε στο δοκάρι της εστίας του.

Στο 53ο λεπτό η Δράμα προηγούνταν με 20-18, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν λίγο αργότερα να αποκτήσουν το προβάδισμα (20-21). Οι γηπεδούχοι, όμως, έφεραν το ματς στα ίσα, αλλά ο πιο ψύχραιμος και αποτελεσματικός Διομήδης ήταν εκείνος που πανηγύρισε τελικά τους δύο βαθμούς.

Σημειώνεται πως ο παίκτης της Δράμας, Σίνα, μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, καθώς υπέστη «βαρύ» διάστρεμμα.

ΔΡΑΜΑ-ΔΙΟΜΗΔΗΣ 22-23

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 2-1, 6-3, 6-5, 8-7, 9-9 (ημίχρονο) 10-10, 11-13, 16-15, 17-16, 20-20, 22-23

ΔΡΑΜΑ: Μπέτζιος, Παπάζογλου 1, Τόσκας, Καβάζης, Καφαντάρης 1, Χαϊτίδης 3, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 1, Παπάζογλου Α. 2, Τουνγκελίδης 5, Δέσπος, Θωμίδης, Παπαδόπουλος 6, Κουρτίδης, Σίνα 3

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Τζίμπουλας 3, Μαρκατάτος, Κρεμαστιώτης 1, Τσιγαρίδας 4, Παπαδημητρίου, Παπαντωνόπουλος, Αναγνωστόπουλος, Τσαμουρίδης 1, Χόγκας 5, Μπόσκος , Χαντέλης 2, Διονυσόπουλος, Μάνθος, Ρούμπος-Λίνος, Κωστούλας, Μούγιτς

Διαιτητές: Νάσκος-Χαρίτσος, Δίλεπτα: 8-13, Πέναλτι: 3/4-4/4