Κυρίαρχος ο ΠΑΟΚ έναντι του Διομήδη Άργους, απέκτησε σαφές προβάδισμα για να βρεθεί στους τελικούς - greekhandball.com

Η φωτογραφία είναι από το ματς, ΠΑΟΚ - Φίλιππος Βέροιας, για το Final-4 του Κυπέλλου Ανδρών

Σαφές προβάδισμα για την εξασφάλιση της συμμετοχής του στους τελικούς της Handball Premier έχει ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε του Διομήδη Άργους με 31-24, για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ του Πρωταθλήματος και το Σάββατο (12/06, 17:30) θα υποδεχθεί στην Θεσσαλονίκη την ΑΕΚ, η οποία έχει ήδη «κλείσει» θέση για τους τελικούς.

Ο Δικέφαλος του Βορρά απέκτησε μετά από το 5ο λεπτό διαφορά «ασφαλείας» έναντι των αντιπάλων του, από τους οποίους ξεχώρισε ο Χόγκας, που σημείωσε 10 τέρματα, τα περισσότερα στην αναμέτρηση. Στην επανάληψη, οι Ασπρόμαυροι διατήρησαν κυρίαρχο ρόλο στον αγωνιστικό χώρο και τελικά έφτασαν στην νίκη.