Ο Διομήδης Άργους επιβλήθηκε του Ιωνικού Ν. Φιλαδέλφειας και εξασφάλισε «εισιτήριο» για το Final-4 - greekhandball.com

Στο Final-4 του Κυπέλλου Ανδρών προκρίθηκε ο Διομήδης Άργους, ο οποίος επικράτησε με 28-25 του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας.

Οι Κυανόλευκοι προηγούνταν στα 10 πρώτα λεπτά του αγώνα, όμως στην συνέχεια οι «Λύκοι» ισορρόπησαν και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα. Παρ' όλα αυτά, ο Ιωνικός βρισκόταν μπροστά στο σκορ, στο ημίχρονο, με 14-15.

Στο πρώτο πεντάλεπτο της επανάληψης, η ομάδα της Νέας Φιλαδέλφειας προηγούνταν, αλλά ο Διομήδης ανέκτησε το προβάδισμα. Η διαφορά στο σκορ ήταν μικρή έως το τέλος της αναμέτρησης, ωστόσο οι Αργίτες, ο αθλητής των οποίων, Μπόσκος, σημείωσε 10 τέρματα, τα περισσότερα στο ματς, πέτυχαν να πανηγυρίσουν την πρόκριση.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ 28-25

Τα πεντάλεπτα: 3-5, 5-6, 9-7, 10-9, 13-12, 14-15 (ημίχρονο), 16-17, 18-17, 21-20, 22-20, 25-23, 28-25

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Τζίμπουλας 7, Μαρκατάτος, Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας 2, Παπαδημητρίου, Παπαντωνόπουλος, Αναγνωστόπουλος 2, Χόγκας 4, Μπόσκος 10, Χαντέλης 3, Σιατιρλής, Μάνθος, Ρούμπος-Λίνος, Κωστούλας, Μούγιτς

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ: Παπανικολάου, Σαμαράς, Αϊβαλιώτης 6, Μπραουδάκης, Σύγγαρης, Βασιλείου-Τσάφος 1, Τσακουλής, Σιάτρας, Μπούτος 4, Καραμασιώτης 1, Μαντζόπουλος, Λιόλιος 4, Γιόσμου 4, Τσακναρίδης, Λόλας 5

Διαιτητές: Αβράμης-Χρόνης, Δίλεπτα: 7-6, Πέναλτι: 4/5-