Εκτός έδρας νίκη του Διομήδη Άργους επί της Σαλαμίνας - greekhandball.com

Εκτός έδρας νίκη του Διομήδη Άργους επί της Σαλαμίνας

Νίκη επί της Σαλαμίνας, στο νησί του Αργοσαρωνικού, πανηγύρισε ο Διομήδης Άργους, ο οποίος επικράτησε με 23-28, στο εξ αναβολής για την 9η αγωνιστική της Handball Premier ματς.

Οι φιλοξενούμενοι ήλεγχαν τον ρυθμό του αγώνα και το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με υπέρ τους σκορ 10-14. Οι νησιώτες, από τους οποίους δεν αγωνίστηκαν λόγω τραυματισμών οι Χριστόφορος Μπακαούκας, Μπούζος, βρίσκονταν κοντά στο σκορ και στο δεύτερο μισάωρο και στο 50ο λεπτό, μάλιστα, είχαν μειώσει σε δύο τέρματα διαφορά (18-20). Παρ' όλα αυτά, ο Διομήδης διατήρησε το προβάδισμα και έφτασε στην επικράτηση.

ΣΑΛΑΜΙΝΑ - ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 23-28

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 2-4, 4-6, 6-8, 8-11, 10-14 (ημίχρονο), 12-15, 13-17, 16-19, 18-20, 21-24, 23-28

ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Μανούσος, Μπακαούκας Γ. 1, Μπακαούκας Χ., Πετράκος 5, Τσαρπαλής 1, Κόρρος, Χιώτης, Χρηματόπουλος, Τρούλος 6, Τσομπανίδης 4, Πασλής, Βασιλόπουλος, Αποστολίδης, Δίπλαρος 5, Γεωργακόπουλος 1, Παπαδόπουλος

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Τζίμπουλας 1, Μαρκατάτος 2, Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας 2, Παπαδημητρίου, Παπαντωνόπουλος, Αναγνωστόπουλος, Τσαμουρίδης 5, Χόγκας Μπόσκος 5, Χαντέλης 6, Σιατιρλής, Μάνθος 2, Ρούμπος-Λίνος 1, Κωστούλας 1, Μούγιτς 3

Διαιτητές: Tόλιος-Φωτακίδης, Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 0/0-1/3