Fair Play δηλώσεις από τον Πελεκίδη - greekhandball.com

Fair Play δηλώσεις από τον Πελεκίδη

Η έκτη νίκη του ΠΑΟΚ σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, αυτή την φορά σε βάρος της Προσοτσάνης, με 35-12, προκάλεσε την ικανοποίηση του προπονητή της ομάδας της Θεσσαλονίκης Δημήτρη Πελεκίδη, ο οποίος δήλωσε μετά το ματς : '' Η ομάδα μου προσπαθεί να βρεί ρυθμό στο γήπεδο και παρά τα αρκετά χαμένα σουτ, τα καταφέραμε καλά και σήμερα. Παρά τα διαφορετικά σχήματα που δοκιμάζουμε, ανταποκρινόμαστε όπως πρέπει. Στο δεύτερο ημίχρονο, αποτυπώθηκε η βελτίωση στην άμυνα μας και η διαφορά δυναμικότητας ενώ φάνηκε και η κούραση των παιδιών της Προσοτσάνης, που έχει παιδιά που πηγαίνουν στην Γ΄Λυκείου και δεν ακολουθούν τις  προπονήσεις, οπότε ήταν εύλογο να μείνουν από δυνάμεις ενώ αντίθετα εμείς μπορούσαμε να φρεσκάρουμε την ομάδα μας με αλλαγές. Για αυτό και δεχθήκαμε μόνο 4 γκολ στην επανάληψη''.

Η αρχηγός του ΠΑΟΚ Μαρία Χατζηπαρασίδου παραδέχθηκε ότι '' ο στόχος του ΠΑΟΚ είναι η κατάκτηση του νταμπλ και πλέον περιμένουμε πιο ανταγωνιστικά παιχνίδια από εδώ και πέρα και αν αυτό συμβεί, θα δούμε και καλύτερη απόδοση από όλες τις αθλήτριες ''.