Μπουκοβίνας: «Παλέψαμε μέχρι το τέλος - Είμαστε σε καλό δρόμο ως ομάδα, μάς λείπει η λεπτομέρεια» - greekhandball.com

Τα λάθη στο δεύτερο μέρος του εντός έδρας αγώνα (25-27) της Εθνικής Ανδρών κόντρα στην Σερβία, στοίχισαν στην Γαλανόλευκη, υπογράμμισε στο greekhandball.com ο τερματοφύλακας του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, Πέτρος Μπουκοβίνας, ο οποίος δήλωσε ακόμα ότι η Εθνική μας είναι σε καλό δρόμο, αλλά τής λείπει η λεπτομέρεια.

Aνέφερε: «Το πρώτο ημίχρονο ήταν το καλύτερο, που έχουμε παίξει σε αυτούς τους αγώνες. Ακολουθήσαμε πιστά το πλάνο, κάναμε όσα έπρεπε. Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος είχαμε προβλήματα στην επίθεση, δεν αντιδράσαμε τόσα καλά όσο θα μπορούσαμε, χάσαμε την συγκέντρωσή μας, έγιναν πολλά ατομικά λάθη και στην άμυνα και στο τέλος οδηγηθήκαμε στην ήττα. Παλέψαμε, ωστόσο, μέχρι το τέλος για την καλύτερη δυνατή διαφορά. Πλέον, θα έχουμε μία ημέρα επιπλέον ξεκούρασης και θα πάμε στην Γαλλία πιστεύοντας ότι θα μπορέσουμε να είμαστε εμείς οι καλύτεροι τρίτοι και να προκριθούμε. Είμαστε σε καλό δρόμο ως ομάδα, μάς λείπει η λεπτομέρεια».