Ο ΓΑΣ Καματερού επικράτησε του Άρη Νίκαιας, που πάλεψε μέχρι τέλους - greekhandball.com

Ο ΓΑΣ Καματερού επικράτησε του Άρη Νίκαιας, που πάλεψε μέχρι τέλους

Εντός έδρας νίκη (23-17) επί του Άρη Νίκαιας πέτυχε ο ΓΑΣ Καματερού. Οι γηπεδούχοι προηγούνταν με 11-9 στο ημίχρονο, ωστόσο η φιλοξενούμενη ομάδα, που πάλεψε μέχρι τέλους και είχε συνολικά πολύ καλή εικόνα, προηγήθηκε γύρο στο 40ο λεπτό (14-15). Παρ' όλα αυτά, η ομάδα του Καματερού επανήλθε στο τελευταίο τέταρτο και ανέκτησε το προβάδισμα φτάνοντας, τελικά, στην νίκη.

Στο γήπεδο βρέθηκε ο Δήμαρχος Αγίων Αναργύρων-Καματερού, κ. Σταύρος Τσίρμπας, καθώς και ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού, κ. Ηλίας Αποστόλου. Ο ΓΑΣ Καματερού έδωσε στον Δήμαρχο λάβαρο της ΟΧΕ και τον ευχαρίστησε για την στήριξή του.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 23-17

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-3, 7-3, 8-4, 10-6, 11-9 (ημίχρονο), 13-12, 14-15, 15-15, 19-15, 21-16, 23-17

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ: Βασιλείου, Παπαδοπούλου 4, Δαμάσκου 1, Καζάκη 5, Παπανικολάου, Λιβαρδά 2, Κούρτη 9, Φακινού, Χριστοπούλου 2, Αλιφιέρη, Λούπη, Σπυροπούλου, Χατζηαργυρού, Καντζούρα, Ψαρρή

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Πυρομάλλη, Καραγιάννη, Σιτόγλου, Μαυρογεώργη 4, Μπλας, Σαββαλάκη Α. 4, Σαραντάκου 4, Μανδά, Σαββαλάκη Δ. 1, Μανιά 2, Ταβλαρίδη 2, Παρέσογλου

Διαιτητές: Παπαματθαίου-Χρηστίδη, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 1/1-3/7