Εμφατική επικράτηση για την Τέλεκομ Βέζπρεμ κόντρα στο Κίελο - 21η διαδοχική νίκη για την Μπαρτσελόνα - greekhandball.com

Για πρώτη φορά στο Τσάμπιονς Λιγκ της τρέχουσας σεζόν, η Τέλεκομ Βέζπρεμ σκόραρε πάνω από 40 τέρματα. Συγκεκριμένα, χθες (02/12), η ουγγρική ομάδα κυριάρχησε, εντός έδρας, του Κίελου με 41-33 (19-19 το ημίχρονο). Πλέον, η Τέλεκομ Βέζπρεμ έχει συγκεντρώσει 13 βαθμούς σε 8 αναμετρήσεις, ενώ το Κίελο στα τελευταία 4 παιχνίδια του έχει κατακτήσει μόλις 1 πόντο.

Η Μπαρτσελόνα πέτυχε εκτός έδρας με αντίπαλο την Άαλμποργκ την 8η νίκη της, καθώς επικράτησε με 35-32 (15-19 το ημίχρονο). Το σύνολο από την Δανία πραγματοποίησε καλή εμφάνιση απέναντι στους Καταλανούς, που κατέκτησαν την 21η διαδοχική νίκη τους, στη διοργάνωση. Έως το ημίχρονο, είχαν σκοράρει 10 παίκτες από κάθε ομάδα.