H εμπειρία μέτρησε στο τέλος για τους Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης, που επικράτησαν της νεανικής και μαχητικής Προσοτσάνης - Δεκαοκτώ τέρματα από τον Τόσκα - greekhandball.com

Με νίκη ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στην Α2 Ανδρών οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης, οι οποίοι επικράτησαν της νεανικής και μαχητικής, Προσοτσάνης, με 37-33, εντός έδρας.

Η εμπειρία των Κυκλώπων... μίλησε στο τέλος του αγώνα, καθώς, αν και οι φιλοξενούμενοι πλησίασαν στα δύο γκολ διαφορά στο 50ο λεπτό, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα. Ο ενθουσιασμός της Προσοτσάνης, που έδειξε θετικά σημεία γραφής, ήταν αξιοσημείωτος, όπως φυσικά και τα 18 τέρματα, που πέτυχε ο αθλητής της, Αχιλλέας Τόσκας, όμως αυτοί οι παράγοντες δεν στάθηκαν αρκετοί, για να πάρει η ομάδα, οι παίκτες της οποίας έτρεξαν αρκετά, την νίκη.

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ 37-33

Τα πεντάλεπτα: 4-3, 9-6, 10-11, 14-12, 16-13, 20-15 (ημίχρονο), 22-18, 25-20, 27-23, 29-26, 32-30, 37-33

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Καραβασίλης, Νικολαΐδης, Ανδρεαδάκης 6, Αϊβαλιώτης 3, Γκάρας 10, Κωστόπουλος 3, Μαμούρης, Μπασδάνης 3, Μπουλταδάκης 4, Ναβροζίδης 3, Οικονόμου, Πέξας, Φουντουκάς, Χαραλαμπάκης, Χαραλαμπίδης 5, Χαριτούδης

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ: Βασιλείου, Βρασνάκης, Νικολαΐδης 5, Μπουλούκης 3, Καραμούδας 4, Φιδανάς 1, Κοτζαπαναγιώτης, Τόσκας 18, Τσεπενέκης 2, Στεργιάκος, Τσίρκου, Βρασνάκης, Σαββίδης, Μαργαριτίδης

Διαιτητές: Σαπανίδης - Ηλιάδης, Δίλεπτα: 10 - 9, Πέναλτι: 3/6 - 1/2