Άνετη επικράτηση της Βέροιας επί του Εθνικού Κοζάνης - greekhandball.com

Άνετη επικράτηση της Βέροιας επί του Εθνικού Κοζάνης

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών η Βέροια, επικρατώντας με 38-17 του Εθνικού Κοζάνης. Οι γηπεδούχες από το πρώτο λεπτό δεν αντιμετώπισαν κάποιο πρόβλημα, αφού επέβαλαν πλήρως το ρυθμό τους. Το ευτύχημα για την ομάδα του Τέο Παυλίδη ήταν ότι έδειξε ιδιαίτερη πολυφωνία στο σκοράρισμα. Από την άλλη για τις φιλοξενούμενες που στηρίχθηκαν σε νεαρές παίκτριες που έχουν όλο το μέλλον μπροστά τους, κύρια επιθετική απειλή ήταν η Καραγιαννίδου (7 τέρματα)

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-2, 7-4, 14-4, 16-5, 19-5 (ημίχρονο), 24-6, 27-8, 28-10, 29-14, 34-16, 38-17

Διαιτητές: Καζαντζίδης-Τομίδης

Δίλεπτα: 1-5

ΑΣ ΒΕΡΟΙΑ: Κερλίδη 3, Εμμανουηλίδου, Γιούρισιτς 1, Καραμπατζάκη 1, Ανθίτση 3, Καμπόιμ, Ζενέλι 5, Κωστοπούλου 2, Ανδρονικίδου 4, Γεωργιάδου 3, Χοτοκουρίδου, Κάμπα 4, Λύτρα, Νούσια 3, Βασιλειάδου 6, Μάστακα 3

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ: Φλώρου, Γκίλτα 4, Μουρατίδου, Στραβού, Καραδήμου 2, Ιωαννίδου, Ανεστάκη, Αναγνωστοπούλου, Μπούκου 1, Πούχια, Καραγιαννίδου 7, Τζήμου, Καραγιάννη 1, Πετράκη, Χατζηευστρατίου, Λαθούρα 2