Βρήκε τις λύσεις στο τέλος και ξεκίνησε με το δεξί ο Πολυνίκης Ναυπλίου - greekhandball.com

Βρήκε τις λύσεις στο τέλος και ξεκίνησε με το δεξί ο Πολυνίκης Ναυπλίου

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην Α2 Ανδρών ο Πολυνίκης Ναυπλίου που επιβλήθηκε του Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων με 24-22. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο καθ' όλη τη διάρκειά του, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν τις λύσεις στα τελευταία λεπτά και να καταφέρνουν να πάρουν το προβάδισμα που διατήρησαν ως το τέλος. Είχαν σε πολύ μεγάλη μέρα επιθετικά τον Αρσενόπουλο (8 τέρματα), ενώ για τους φιλοξενούμενους αιχμή του δόρατος στην επίθεση ήταν ο Παράσχης (9 τέρματα).

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-4,  4-6, 6-9, 9-10, 11-12 (ημίχρονο), 13-15, 16-16, 18-18, 22-19, 22-21, 24-22

Διαιτητές: Σκαβενίτης-Μπράνου

Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 6/6-8/8

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ: Ρουμελιώτης 2, Ρόηδος 2, Kόκκινος, Αρσενόπουλος 8, Παπαδημητρίου, Κουτρουμπής 4, Βαρδακάς, Μιχαλάκης, Σιατιρλής 3, Αρζόγλου, Μπλάτσος, Μουζακιώτης, Πριοβόλος, Μίχος, Τοπαλί 3, Σχοινοχωρίτης 2

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Σαψαλόγλου, Κουσκουλιανός, Μελίσσης 3, Τσιπλακός, Παράσχης 9, Αμανατίδης 1, Μουλιάτος 1, Δημουλινός, Τσέλος 1, Μάγκος, Σοφικίτης, Θάνος, Μαραγκάκης 1, Αργυριάδης, Βαμβακούσης 4, Γαραντωνάκης 2

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ

"Ο αγώνας ξεκίνησε με μισή ώρα καθυστέρηση λόγω προηγούμενου αγώνα καλαθοσφαίρισης.

Στο 39:06 αποβλήθηκε ο αθλητής του Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων, Χρήστος Αμανατίδης για απερίσκεπτα ριψοκίνδυνη ενέργεια διότι ύστερα από φάουλ που του έγινε, κλώτσησε αντίπαλο παίκτη και τιμωρήθηκε με κόκκινη και μπλε κάρτα. Το δελτίο του κρατήθηκε.

Στο 59:42 αποβλήθηκε ο αθλητής του Πολυνίκη Ναυπλίου, Δημήτρης Κουτρουμπής, διότι ενώ η μπάλα βρισκόταν εκτός παιχνιδιού κατά τα τελευταία 30 δευτερόλεπτα του αγώνα καθυστέρησε την εκτέλεση μιας ελεύθερη ρίψης του αντιπάλου. Το δελτίου δεν κρατήθηκε".