Δεληγιάννης: "Οι παίκτες μου ξεπέρασαν τον εαυτό τους" - greekhandball.com

Δεληγιάννης: "Οι παίκτες μου ξεπέρασαν τον εαυτό τους"

Ικανοποιημένος από την εμφάνιση των παικτών του, "οι οποίοι ξεπέρασαν τον εαυτό τους", εμφανίστηκε ο προπονητής του Ζαφειράκη Νάουσας, Κώστας Δεληγιάννης, μιλώντας στο greekhandball.com, μετά την σημερινή εντός έδρας ισοπαλία της ομάδας του με την Πυλαία (23-23).

Ανέφερε: "Καταρχάς σήμερα είχαμε να βγάλουμε εις πέρας ένα πολύ δύσκολο έργο. Πρώτον, έπρεπε να ανταπεξέλθουμε στις απαιτήσεις του παιχνιδιού και δεύτερον, έπρεπε να ξεπεράσουμε τον εαυτό μας και να μπορέσουμε επιτέλους να κάνουμε την πρώτη μας νίκη. Το συμπέρασμα είναι ότι, οι παίκτες μου ξεπέρασαν τον εαυτό τους, παρ' όλα αυτά δεν ήρθε η νίκη που ψάχνουμε. Ο λόγος είναι ότι στα τελευταία επτά λεπτά της επανάληψης δεν είχαμε καθόλου καθαρό μυαλό ούτε στην άμυνα αλλά ούτε και στην επίθεση. Επίσης, πιστεύω πως εάν είμασταν πιο αποτελεσματικοί στις ειδικές καταστάσεις του παιχνιδιού είναι πολύ πιθανό να βγαίναμε νικητές".