Ο Πολυ ( νίκη ) της στο ντέρμπι της Πελοποννήσου, απέναντι στην Ακαδημία που δεν άντεξε στο δεύτερο μέρος ( 31-22 ) - greekhandball.com

Ο Πολυνίκης Ναυπλίου έφθασε στη νίκη με 31-22 στο ντέρμπι της Πελοποννήσου, με αντίπαλο την Ακαδημία των Σπορ Πάτρας, χάρη στην πολυφωνία που έδειξε στο σκοράρισμα και στην περισσότερο σταθερή απόδοση στην επανάληψη, όταν πέτυχε επιμέρους σκορ 18-10 και εξασφάλισε την κατάκτηση των δύο βαθμών.

Δώδεκα γκολ για την Ακαδημία, από θείο και ανηψιό Παπαγιαννόπουλο, αλλά, αυτά δεν ήταν αρκετά για την μαχητική ομάδα των φιλοξενουμένων.

Τα πεντάλεπτα : 4-2, 7-4, 10-6, 11-9, 12-11, 13-12 ( ημίχρονο ) 16-13, 18-15, 21-17, 23-20, 29-21, 31-22.

Διαιτητές : Χαραλαμπίδης-Ζήσης

ΓΑΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ : Ρουμελιώτης 2, Ρόντος 4, Αρζόγλου 2, Σιατιρλής 5, Μιχαλόπουλος, Σχοινοχωρίτης 3, Mιχαλάκης, Βαρδάκας 2, Κουτρουμπής 6, Παπαδημητρίου, Αντωνόπουλος, Κόκκινος 3, Μίχος, Μουτακιώτης 4, Τσεχαγιάς, Ιορδάνου.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ ΠΑΤΡΑΣ : Διαμαντόπουλος, Πάντος 1, Κάκκας, Χ.Παπαγιαννόπουλος 4, Α.Παπαγιαννόπουλος 8, Γεωργίου 5, Καγκελάρης, Μπισκανάκης 1, Ζάγκας, Τόμοβιτς 1, Μπεκιάρης, Ευθυμίου 1, Μάρκοβιτς, Μεταξάς, Κολλύρης 1, Κωνσταντάκης.