ΕΣΧΑ: Με 15 τέρματα του Δανέζη, η Νέα Ιωνία επικράτησε εντός έδρας του Ολυμπιακού Κερατσινίου - greekhandball.com

Νέα Ιωνία και Ολυμπιακός Κερατσινίου συναντήθηκαν χθες (29/10) το βράδυ, στην έδρα της πρώτης, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΣΧΑ (Α' φάση, Β' όμιλος). Οι γηπεδούχοι, που διατηρούσαν το προβάδισμα καθ' όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, επικράτησαν με 35-26 (ημίχρονο: 15-10), έχοντας ως πρώτο σκόρερ τους τον Δανέζη, που σημείωσε 15 τέρματα και αναδείχθηκε, επιπλέον, κορυφαίος σκόρερ του ματς.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 35-26

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 5-2, 8-4, 11-7, 13-9, 15-10 (ημίχρονο), 19-13, 22-17, 25-22, 28-23, 31-24, 35-26

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Στέφανι, Μπάμπε 2, Δανέζης 15, Γκόμπλιας, Αργυράκης, Χρυσολώρας 3, Χειμωνίδης 5, Χαλμούκης 4, Πετρατζάς 5, Κατρίβανος, Τσιγαρίδας 1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: Βάος, Σπανίδης 3, Στεφανίδης 1, Παναγιωτίδης Ν. 1, Παναγιωτίδης Α. 6, Ρούσκας, Βρεττός 5, Λαγός 3, Ψωμάς 2, Γιαννακόπουλος 5

Διαιτητές: Καρυδάκης - Σληνωτάκος, Δίλεπτα: 1 - 3, Πέναλτι: 3/3 - 2/4