Ο ΠΑΟΚ έκανε την διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο, με αντίπαλο την Δράμα - greekhandball.com

Ο ΠΑΟΚ έκανε την διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο, με αντίπαλο την Δράμα

Το τρία στα τρία πέτυχε ο ΠΑΟΚ στο χθεσινοβραδινό (02/09) φιλικό με αντίπαλο την Δράμα, στην ομώνυμη πόλη, καθώς επικράτησε με 31-20. Στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Δικέφαλος του Βορρά προηγούνταν με 13-14.
Ο τεχνικός των Θεσσαλονικέων, Πάνος Γούσιος, σχολίασε στο greekhandball.com: «Στα πρώτα λεπτά δεν μπήκαμε προσηλωμένοι αμυντικά, στη συνέχεια ανεβάσαμε την απόδοσή μας στο αμυντικό κομμάτι και βρήκαμε εύκολα γκολ. Το θετικό είναι ότι παιχνίδι με παιχνίδι αυξάνουμε το διάστημα, που παίζουμε καλά, σε μεγάλη ένταση».
Απών από τον ΠΑΟΚ ήταν μονάχα ο Νικολαΐδης, ο οποίος έχει επιστρέψει στις προπονήσεις, αλλά θα αρχίσει να χρησιμοποιείται σε φιλικά από την νέα εβδομάδα, ώστε να είναι απόλυτα έτοιμος.
Από την άλλη, οι Δραμινοί δεν είχαν στη διάθεσή τους τους τραυματίες, Τουνγκελίδη, Κοτσαμαρίκογλου, τον Κοβογλανίδη λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων και τους Βάκκα, Παγωνίδη, που ουσιαστικά από σήμερα (03/09) ενσωματώνονται στο πλήρες πρόγραμμα προπόνησης της ομάδας.